Fassone: Nowy stadion w 2018 roku

22 kwietnia 2013 | 13:23 Redaktor: Biały Kategoria:Ogólna

Marco Fassone, dyrektor generalny Interu, zdradził, kiedy kibice mogą spodziewać się nowego stadionu. Nie zabrakło również wypowiedzi na temat Finansowego Fair-Play oraz przyszłości Andrei Stramaccioniego:

- Nowy stadion to kluczowy projekt dla przyszłości Interu. Teraz szukamy odpowiedniej lokalizacji. Mamy do wyboru trzy miejsca w Mediolanie i okolicach. Ostatnie miesiące poświęciliśmy na dogłębną analizę wszystkich finansowych aspektów budowy stadionu i postaramy się zamknąć wszystkie procedury do końca 2013 roku. Kiedy stadion będzie gotowy? Trzeba wziąć pod uwagę, że prawo we Włoszech jest bardzo dziwne i zanim uzyska się pozwolenie na realizację oryginalnego projektu, trzeba poczekać kilka lat. Nasz plan jest następujący: rozpoczęcie budowy w sezonie 2014/2015 i oddanie obiektu do użytku w 2018 roku. Stadion na własność czy z Milanem? Myślę, że kiedy jesteś sam gospodarzem obiektu, to wtedy masz wolną rękę w dostosowywaniu stadionu do swoich potrzeb. Najlepszym rozwiązaniem jest więc posiadanie przez oba kluby dwóch oddzielnych obiektów.

- Finansowe Fair-Play? Nie wiemy jeszcze, jakie dokładnie zasady zatwierdzi UEFA. Bardzo ciężko pracujemy nad tym aspektem i chcemy zredukować straty, jakie w minionych latach wygenerował klub. W ubiegłym roku znacząco obniżyliśmy wydatki na pensje dla zawodników i pracujemy nad tym, aby spełniać wymogi FFP w ciągu najbliższych kilku lat.

- Duża liczba kontuzji w drużynie? Z pewnością znacznie wpłynęło to na wyniki osiągane przez zespół. Chcemy znaleźć przyczyny tak wielu urazów. Musimy też pamiętać, że od listopada nasz trener mógł korzystać z bardzo ograniczonej liczby piłkarzy. Czy Stramaccioni zostanie? Nie jest to decyzja, którą podejmiemy w tym momencie, ale dlaczego nie? To bardzo młody trener, a my realizujemy wieloletni projekt. Projekt, który będziemy, mam nadzieję, będziemy realizować razem z nim.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 4

Guantanamo

Guantanamo 22 kwietnia 2013 | 14:25   

Ta jeszcze z Milanem xD Miał być stadion w 2016, później 2017, a teraz już doszli do 2018 roku. Ciekawe co powiedzą za rok.

IM99

IM99 22 kwietnia 2013 | 15:00   

Za rok powiedzą 2019. Dziwna sytuacja. Kiedy MM miał kupę kasy to nie budował stadionu, teraz kiedy jest bankrutem chce ten stadion. Pewnie dużo wcześniej myślał o tym, tylko kryzys dał się we znaki, a nasz Prezydent chciałby po sobie coś zostawić.

Interista

Interista 22 kwietnia 2013 | 15:08   

ehh. dopiero...

Feldmman

Feldmman 22 kwietnia 2013 | 16:10   

A nowy dyrektor generalny od 2014.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich