Kolejny remis Interu

8 grudnia 2013 | 20:05 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Kibice zgromadzeni na San Siro byli świadkami ekscytującego i pełnego dramaturgi spotkania. Niestety Inter już tradycyjnie nie potrafił wykorzystać okazji, aby zbliżyć się do czołówki i jedynie zremisował z Parmą 3 - 3. Dla Nerazzurrich dwukrotnie trafił Palacio, a jedno trafienie dołożył Guarin. Dla przyjezdnych na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Sansone i raz Parolo.

Przyjezdni od pierwszych minut podeszli bez respektu dla wyżej notowanego rywala i śmiało zaatakowali. Już w 4 minucie Handanović został zmuszony do interwencji po strzale Paletty. W 11 minucie Parma objęła prowadzenie. Sansone otrzymał znakomite, prostopadłe podanie od Marchionniego i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Sześć minut później powinno być już 1 - 1. Powinno, jednak Rodrigo Palacio pomylił się z najbliższej odległości. Inter przejął inicjatywę. Szczególnie aktywni byli Kovacić, Guarin i Palacio. W decydującym momencie Nerazzurrim brakowało jednak precyzji. To mogło się zemścić, ale wprowadzony już w pierwszej połowie Acquah nie wykorzystał znakomitej okazji. W 44 minucie Rodrigo Palacio zrehabilitował się za wcześniejszą nieskuteczność. Tym razem bez problemów wykończył świetne podanie Jonathana i doprowadził do wyrównania. Niestety kolejny raz Inter dopadł symptom dekoncentracji po zdobyciu gola. Już w doliczonym czasie gry prowadzenie dla Parmy zapewnił Parolo. Fatalnie zachował się Handanović, który w prostej sytuacji nie złapał piłki.

Na drugą połowę Inter wyszedł podrażniony i zmobilizowany. Gospodarze szybko narzucili swój styl gry. W 47 minucie chyba faulowany w polu karnym był Alvarez. Dobrze ustawiony arbiter nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki. W 54 minucie był już remis. Ricky Alvarez znakomicie dograł piłkę w pole karne, a Rodrigo Palacio strzałem głową doprowadził do wyrównania. Kibice nie zdążyli jeszcze ochłonąć po tej akcji, a już mogli świętować prowadzenie swojej drużyny. Piłka po płaskim strzale Guarina odbiła się od jednego z obrońców i obok bezradnego Mirante wpadła do siatki. Parma nie zamierzała pozostawać dłużna Interowi i w 59 minucie znów mieliśmy remis. Sansone uprzedził Cambiasso i po raz drugi tego wieczora pokonał Handanovicia. Żadnej ze stron nie zadowalał podział punktów i obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Walter Mazzarri posłał do boju Nagatomo i Belfodila. W barwach Parmy bardzo groźny był Jonathan Biabiany, który jak pamiętamy również ma przeszłość w czarno - niebieskich barwach. Wynik nie uległ już jednak zmianie. W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Esteban Cambiasso, ale uderzył za bardzo w środek i Mirante udanie interweniował.

To kolejna strata punktów, której można było, a nawet należało uniknąć. Klasowa drużyna, a do takiego miana aspirują Nerazzurri nie może pozwalać sobie na tracenie bramek w tak dziecinny sposób. Przed trenerem Mazzarrim i zawodnikami jeszcze wiele pracy.