Mediolan jest czarno-niebieski!

22 grudnia 2013 | 20:00 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Po przeciętnym spotkaniu Inter pokonał Milan 1 - 0. Gola na wagę 3 punktów i niepodzielnego panowania w Mediolanie w 86 minucie zdobył Rodrigo Palacio.

Zobacz raport meczowy i oceń występy zawodników

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami, tym razem nie mogliśmy podziwiać efektownych opraw w wykonaniu kibiców obu drużyn. Na trybunach panowała jednak gorąca atmosfera piłkarskiego święta. Niestety zawodnicy w pierwszych 45 minutach nie rozpieszczali swoją grą licznie zgromadzonych sympatyków. Zawodził szczególnie Inter. Trener Mazzarri w środku pola zdecydował się postawić na mało kreatywną trójkę Cambiasso - Zanetti - Taider i miało to bezpośrednie przełożenie na boiskowe poczynania Nerazzurrich. Akcje prowadzone były w ślimaczym tempie, bez elementu zaskoczenia i z masą niedokładnych podań. Nic więc dziwnego, że Milan przejął inicjatywę. Zgodnie z oczekiwaniami największe zagrożenie stanowili Kaka i Balotelli. W 29 minucie po zagraniu piłki z rzutu rożnego błąd popełnił Samir Handanović. Przed doskonałą okazją na zdobycie bramki stanął Poli, jednak Włoch przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Z biegiem czasu Rossoneri dostosowali się poziomem do gry Interu. W 39 minucie Zapata ewidentnie faulował Palacio, a że wszystko działo się w obrębie pola karnego to gospodarzom należała się jedenastka. Niestety jak to z reguły bywa w przypadku spotkań Interu, gwizdek arbitra milczał. Tuż przed przerwą głową uderzał Cambiasso, jednak niecelnie.

Druga połowa toczona była już w nieco szybszym tempie i przyniosła zdecydowanie więcej emocji. Nerazzurri zaczęli śmielej poczynać sobie w ofensywie. W odpowiedzi kilkukrotnie uderzał Mario Balotelli. Na szczęście nieskutecznie. Spotkanie z każdą minutą stawało się coraz bardziej nerwowe, czego efektem była spora liczba żółtych kartek. Walter Mazzarri zdecydował się na wprowadzenie Kovacicia i Kuzmanovicia. Szczególnie ten pierwszy rozruszał poczynania drugiej linii Interu. W ostatnich 20 minutach meczu Inter zwietrzył swoją szansę i zdecydowanie przejął inicjatywę. W 80 minucie Palacio dwukrotnie uderzał na bramkę Abbiatiego z dogodnych pozycji, jednak za każdym razem górą był golkiper Milanu. Chwilę później blisko szczęścia był Zdravko Kuzmanović. W 82 minucie na placu gry zameldował się Icardi, który zmienił Cambiasso. W tym momencie na boisku nie było już Javiera Zanettiego, więc opaskę kapitańską przejął Yuto Nagatomo. Był to debiut Japończyka w tej zaszczytnej roli. W 86 minucie Rodrigo Palacio potwierdził słuszność powiedzenia, że do trzech razy sztuka. Po podaniu Guarina, mimo asysty obrońcy piętą skierował piłkę do siatki. Fenomenalny gol. W doliczonym czasie gry Milan starał się rozpaczliwie doprowadzić do wyrównania. Nerwy puściły Muntariemu, który odepchnął Kuzmanovicia i w efekcie musiał przedwcześnie opuścić murawę. Niedługo po tym wydarzeniu sędzia Mazzoleni zagwizdał po raz ostatni i wszyscy Interiści mogli unieść ręce w geście triumfu. Status quo w Mediolanie zostało zachowane.