Jonathan: Kibice mają prawo wymagać

6 maja 2014 | 16:50 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Długo wyczekiwany powrót Jonathana do podstawowego składu wypadł bardzo słabo. Zawodnik nie traci jednak wiary w swoje umiejętności, jak również w klasę całego zespołu i jest przekonany, że pomimo trudnej końcówki sezonu Inter wywalczy sobie prawo do gry w Lidze Europejskiej:

- Mecze jak ten z Milanem mogą przydarzyć się każdemu. Wcześniej zdarzało się już, że graliśmy źle, jednak udało się zwyciężyć. Niestety tym razem nie byliśmy w stanie zrealizować poleceń trenera. Musimy jednak zapomnieć o derbowym pojedynku ponieważ nasza przyszłość wciąż leży w naszych rękach. Zagraliśmy źle i nie zrobiliśmy nic, aby zagrozić bramce przeciwnika, jednak mamy świadomość swoich umiejętności. W ubiegłym sezonie sytuacja była znacznie gorsza. teraz wszystko zależy od nas.

- Czy obawiam się, że nie uda nam się zrealizować naszych celów? Osobiście mogę stwierdzić, że nie. Jestem zrelaksowany, gdyż jestem pewien umiejętności tego zespołu, oraz trenera. Mamy świadomość, że nasze wyniki w tym sezonie nie są jakieś oszałamiające, ale to przejściowy czas. Po porażce z Milanem spadło na nas wiele krytyki, jednak wspieramy naszego trenera. Jesteśmy zjednoczeni i chcemy wygrywać.

- Wszystko co mówimy sobie w szatni pozostaje w naszym kręgu. Trener oczywiście nie był zadowolony z końcowego rezultatu, zresztą jak my wszyscy. Pozostało nam jeszcze kilka dni na ciężką pracę i przygotowanie się do meczu z Lazio, które zawsze jest wymagającym przeciwnikiem i stwarza nam sporo problemów. Nasze podejście do spotkań u siebie musi ulec zmianie, ponieważ fani stoją za nami i wspierają nas. To powinna być dla nas dodatkowa motywacja. Prosimy jednak fanów o nieco więcej cierpliwości, kiedy przydarzy się jakieś złe zagranie, czy niedokładne podanie. Fani są wymagający, ponieważ jest to wielki klub i mają do tego prawo. Naprawdę nie wiem dlaczego w siebie idzie nam tak kiepsko. Rozmawialiśmy o tym między sobą jednak bardzo ciężko jest znaleźć jakieś wytłumaczenie.

- Jestem w 100% przekonany, że w przyszłym sezonie nadal będziemy pracować z trenerem Mazzarrim. Obecnie cała krytyka niemal w całości skupia się tylko na jego osobie. Ktoś napisał nawet, że piłkarze się od niego odwrócili. To absolutnie nieprawda. Chcemy nadal się rozwijać pod jego skrzydłami. Zawsze miał bardzo dobry kontakt z drużyną. Decyzja Interu o zostawieniu go na kolejny sezon jest bardzo słuszna. Dobrze nas przygotowuje i zawsze chce wygrywać dlatego jest wściekły, kiedy nam się to nie udaje. Wielki zespól jakim jest Inter potrzebuje właśnie takiego trenera.

- Brak spójności w obecnych rozgrywkach moim zdaniem bierze się stąd. że zespół jest jeszcze młody. W tym względzie, że pracujemy ze sobą zaledwie od roku. Potrzeba czasu aby przyszło pełne zaufanie do swoich poczynań na boisku. Posiadamy jakościowych piłkarzy, jednak musimy być dojrzalsi i mądrzejsi, kiedy zespoły grające przeciwko nam skupiają się głównie na obronie własnej bramki. Czy w przyszłym sezonie jesteśmy w stanie włączyć się do walki o Scudetto? Inter zawsze musi mierzyć wysoko. Wraz z zakwalifikowaniem się do europejskich pucharów powinno dołączyć do nas kilku niezłych graczy. Jestem przekonany, że wtedy Inter będzie miał wszystko aby walczyć w Europie i włączyć się do rywalizacji z Juventusem, Romą i pozostałymi.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 6

Sebastian Miakinik

Sebastian Miakinik 6 maja 2014 | 17:05   

Zrelaksowany... widzisz i nie grzmisz. Jedyny Brazylijczyk, który nie umie grać w piłkę i akurat jest u nas..

castillo20

castillo20 6 maja 2014 | 18:08   

Doskonały nie jest, ale już bez przesady z tym krytykowaniem Jona. Kiwkę ma całkiem przyjemną, w ataku się przydaje, dośrodkowania niezłe, a przede wszystkim walczy i ma odwagę, nie jak połowa zespołu strach w oczach i bez zaangażowania

sowa

sowa 6 maja 2014 | 20:35   

"Długo wyczekiwany powrót Jonathana do podstawowego składu" że co? Pijany to pisał?

kruk12

kruk12 6 maja 2014 | 22:24   

Ok. Umiejętności wielkich nie ma ale przynajmniej w każdym meczu jest zaangażowany i się stara. Oczywiście chciałbym lepszego na jego pozycję ale z ambicje ma u mnie plusa i do linczu nad jego osobą się nie przyłączę.

Thunar

Thunar 7 maja 2014 | 09:58   

"Wcześniej zdarzało się już, że graliśmy źle, jednak udało się zwyciężyć" Genialnie podsumował obecny sezon


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich