Palacio: Ciężko zapomnieć o Derbach

8 maja 2014 | 20:30 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Wywiady

Rodrigo Palacio był gościem honorowym wczorajszej imprezy z okazji otwarcia nowego oddziału Deutsche Bank, który jak wiemy jest jednym z top sponsorów Interu Mediolan. Argentyński napastnik znajdował się w centrum uwagi dziennikarzy, którzy pytali go co zrozumiałe przede wszystkim o kwestie związane z zespołem Nerazzurrich.

Jak ważne jest pokonanie Lazio? Możecie w ten sposób udowodnić, że w pełni popieracie trenera Mazzarriego.

- Zwycięstwo nad Lazio jest ważne przede wszystkim dlatego, że potrzebujemy go aby zakwalifikować się do europejskich pucharów. Za naszymi plecami znajduje się bowiem kilka klubów z podobnymi zamiarami.

Jesteś przygotowany na pożegnanie Javiera Zanettiego?

- Ostatni mecz Pupiego na San Siro bez wątpienia będzie bardzo emocjonalnym wydarzeniem. Wszyscy staramy się być blisko niego. To bez wątpienia będzie wspaniałe widowisko.

Czy awans do Ligi Europejskiej jest dla Interu fundamentalnym zadaniem?

- Tak, bez wątpienia. Właśnie taki cel postawiliśmy przed sobą. Czekają nas jeszcze dwa trudne mecze i musimy zaprezentować się w nich bardzo dobrze, aby go osiągnąć.

Czy zapomnieliście już o derbowej porażce?

- Ciężko jest zapomnieć o takim meczu i nadal jesteśmy nim nieco zirytowani. Pracujemy jednak bardzo ciężko, aby uzyskać korzystny rezultat przeciwko Lazio i tym samym powrócić na właściwą ścieżkę.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

Hagaen

Hagaen 9 maja 2014 | 00:06   

@UP: chyba dla MIlanu, bo Twoje straty dałyby im więcej okazji... -.- Co do piłkarskich wywiadów pomeczowych - mam już dość słuchania, że "Musimy pracować, aby wrócić na właściwą ścieżkę", lub też "musimy zapomnieć o tym meczu i iść naprzód", a także "musimy pozostać zjednoczeni, musimy pozostać Interem". Flaki z olejem, rzygać się chce. Dobranoc.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich