CAMPIONI 2021

 

Vieira oburzony wyborem Tavecchio

12 sierpnia 2014 | 17:33 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Wybór Carlo Tavecchio na nowego prezydenta Włoskiej Federacji Piłki Nożnej wywołał sporo kontrowersji w piłkarskim środowisku na Półwyspie Apenińskim. Swoje oburzenie tym wyborem wyraził również były zawodnik Interu Mediolan, a wcześniej Milanu i Juventusu, Patrick Vieira:

- Naprawdę ciężko mi uwierzyć, że Carlo Tavecchio został wybrany nowym prezydentem włoskiej federacji, szczególnie po jego wypowiedziach. Dla mnie to dowód, że w rzeczywistości włoski futbol daleki jest od walki z dyskryminacją. 63% tych którzy oddali na niego swój głos udowodniło, że nie walczą z rasizmem, albo że na tej walce wcale im nie zależy.

- Wiele lat grałem we Włoszech i wiem jaki to problem, gdyż sam miałem z nim kontakt. Jeżeli w Anglii ktoś pozwoliłby sobie na tego typu komentarze to momentalnie zostałby wykluczony z futbolu. Mimo, że podjęte decyzje mają związek z futbolem to moim zdaniem ich wydźwięk wykracza daleko poza futbol. To powinno skłonić cały kraj do zastanowienia się nad problemem rasizmu. To wstyd, że ktoś taki ma reprezentować cały włoski futbol.  

Przypomnijmy, że w trakcie trwania kampanii Tavecchio zasłynął wypowiedzią odnośnie ciemnoskórych zawodników występujących w Serie A. Nazwał ich wówczas zjadaczami bananów, a także stwierdził, że zastanowi się nad wprowadzeniem limitów odnośnie ich zatrudniania we włoskich klubach.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 11

Internaldo

Internaldo 12 sierpnia 2014 | 18:28   

To rzeczywiście głąby musiały głosować na frajera.

Feldmman

Feldmman 12 sierpnia 2014 | 20:26   

Włoski futbol się stoczył... Już dawno.

Darkos

Darkos 12 sierpnia 2014 | 21:05   

Futbol niekoniecznie, bo zawodnicy utalentowani się pojawiają. Ale środowisko piłkarskie we Włoszech już dawno parę metrów poniżej dna...

Internaldo

Internaldo 12 sierpnia 2014 | 23:04   

Guarin 12 sierpnia 2014 | 22:23. Skąd wiesz?

bies

bies 12 sierpnia 2014 | 23:39   

oj tam oj tam nie przesadzajmy ... zdrowy rasizm nie jest zly

Pawel1992

Pawel1992 13 sierpnia 2014 | 09:15   

I bardzo dobrze , że go wybrali.Dostał zdecydowaną większość głosów a to , że coś powiedział o czarnoskórych nie powinno go przekreślać.Ograniczy liczbę obcokrajowców i to da włoskiej piłce same korzyści.

Dziarski

Dziarski 13 sierpnia 2014 | 10:26   

niech sobie wprowadza ograniczenia w kwestii ilości zagranicznych graczy ale nie czarnoskórych,przecież to nie to samo. takie wypowiedzi jakimi nas uraczył Tavecchio to jawny rasizm godny potępienia, swoją drogą w naszym kraju niezgodny z prawem tak samo jak "zdrowy rasizm nie jest zly" (mam nadzieję że to żartem pisałeś bies), mam nadzieję że ktoś z redakcji zareaguje odpowiednio..

Drakon

Drakon 13 sierpnia 2014 | 11:00   

Vieira to sobie moze pierdolic, lach skonczony... ;)

Hagaen

Hagaen 13 sierpnia 2014 | 21:37   

No właśnie Vieira dobrze gada, wyjęli śmietnik ze śmietnika i teraz ciekawy jestem jak to będzie wyglądało. Balo dostanie bana, a kluby z czarnoskórymi w składzie będą miały jazdy z sędziami jak Inter w ubiegłym sezonie? Może się mylę.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich