Mancini: Mario Suarez to dobry pomocnik

10 stycznia 2015 | 15:32 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Roberto Mancini wziął udział dzisiaj w konferencji prasowej w Appiano Gentile. Oto co powiedział dziennikarzom:

- Naszym celem jest to by poprawić się jako zespół oraz grając popełniać jak najmniej błędów. Kogokolwiek jutro wystawię do gry, zagra dobrze i będzie miał szansę pokazać, że zasługuje na miejsce w zespole.

- Genoa to trudny zespół, grają w dobrym tempie i mają umiejętności. Nie będzie łatwo i musimy zagrać naprawdę dobrze, by ich pokonać.

- Shaqiri nie grał od 19 grudnia i nie sądzę aby był gotowy. Nie chcemy ryzykować jego kontuzji. Vidić nie jest na 100% gotowy, ponieważ od miesiąca nie grał ale ma dużo doświadczenia i wie jak ma grać.

Zapytany o sprawę Icardiego i Osvaldo, odparł:

- Nie chcę znów do tego wracać.

Na temat Złotej Piłki:

- Myślę, że Neuer zasługuje na to, ponieważ to więcej niż tylko bramkarz.

Zapytany o to dlaczego czasem pokazuje piłkarzom w czasie meczu notatki, odpowiedział:

- Ciężko czasem w Angli czy w Istambule było się słyszeć, dlatego łatwiej jest z kawałkiem papieru.

Nie zabrakło również tematu transferów:

- Jest jeszcze sporo czasu na rozmowy. Skupieni jesteśmy na jutrze, ponieważ to ważny mecz. Klub robi wszystko co może, mamy Podolskiego i Shaqiriego. Zobaczymy co jeszcze możemy zrobić. Jak przekonałem ich do gry dla Interu? Porozmawiałem i powiedziałem, że niewiele jest takich klubów jak Inter. Wierzę, że pomogą nam ponownie osiągać sukcesy.

Suarez

- Suarez? Możemy wypożyczyć.  Już kiedyś mieliśmy jednego Suareza i chyba poszło nieźle. Ah to nie chodzi o tego z Barcelony?  (śmiech) Mario Suarez? To dobry piłkarz,  dobry pomocnik.

Zapytany czy może coś się jeszcze wydarzyć w kwestii wzmocnień ataku czy obrony, odparł:

- W przodzie jest dobrze, bo mamy jeszcze Bonazzollego i Puscasa. Myślę również, że Shaqiri może operować jako drugi napastnik. W obronie problemem może być 4-meczowe zawieszenie Juana Jesusa. Zobaczymy co się wydarzy.

Palacio?
- Przykro mi z powodu jego choroby, jest ważnym zawodnikiem i walczy też z bólem, ale każdego dnia ma się coraz lepiej. Mam nadzieje, że w maju będzie mógł przejść operację, ale dla zawodnika w tym wieku to problemy jakie się zdarzają.

Montella powiedział, że nie rozumie FFP Interu

- Nie jestem osobą, aby na ten temat odpowiadać, ale jeśli Montella chce to niech przyjedzie i zobaczy. Obecnie wypożyczamy zawodników.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 5

anor

anor 10 stycznia 2015 | 16:07   

Podoba mi się, że w końcu trener z konkretnymi wypowiedziami i nie boi się rzucić nazwiskiem. Mazzar jak raz z niego wyciągneli, że chce Luiza Gustavo to sie tlumaczyl z tego przez nastepnych kilka tygodni.

Garon_92

Garon_92 10 stycznia 2015 | 16:23   

Wkoncu jest poco czytac zapisy z konferencji w wykonaniu naszego trenera. Widac ze mancio nie da sobie na glowe wejsc, a Montelli zal dupe sciska ze viola nic nie robi zeby mu zespol wzmocnic, dobrze roberto mu przygadal

Darkos

Darkos 10 stycznia 2015 | 18:39   

Wreszcie można czytać konferencje trenera, czego nie było dane za Mazara. Do boju Mancio!

Hagaen

Hagaen 10 stycznia 2015 | 21:15   

Na prawdę fajnie. I prezydent lepsze ma teksty i Mancini - od 2010 to najlepiej wypowiadający się trenejro ;)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich