Murillo: Myślę tylko o Granadzie

31 stycznia 2015 | 21:13 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Nie zakończyło się jeszcze zimowe mercato, a już mówi się o letnich zakupach Interu Mediolan. Nowym stoperem Nerazzurrich już w wakacje ma zostać Jeison Murillo z Granady. W długiej rozmowie z calciomercato.it piłkarz mówił o zainteresowaniu Interu, a także opowiadał o boiskowych pojedynkach z Lionelem Messim i Cristiano Ronaldo:

- Słyszałem pogłoski wg. których mam w najbliższym czasie przenieść się do Interu, jednak nie sądzę, aby do tego doszło. Przynajmniej nie teraz. Jestem skupiony wyłącznie na Granadzie. Chcę pomóc drużynie w utrzymaniu, a później zobaczymy. Zanim nie założę koszulki Nerazzurrich będę myślami tylko przy moim obecnym klubie.

- W młodym wieku marzyłem o grze w Barcelonie, ponieważ klub z Katalonii wygrywał wiele trofeów. W Kolumbii brałem jednak udział w projekcie Inter Campus, który współpracował z klubem Deportivo Cali, więc nie mogłem nie być kibicem Interu. Ponadto moim idolem jest Ivan Cordoba, więc oczywistym wydaje się, że moim ulubionym włoskim klubem był Inter. Guarin mówił mi wiele dobrego drużynie z Mediolanu i nie ukrywam, że pewnego dnia chciałbym grać razem z nim. Możecie napisać, że wkrótce stanę się graczem Interu, ale kolejny raz podkreślam, że obecnie liczy się dla mnie tylko Granada.

- Thiago Silva jest najlepszym obrońcą na świecie. Jest najbardziej kompletny i może stanowić wzór dla młodych zawodników.

- Kiedy masz grać przeciwko Messiemu, czy Cristiano Ronaldo to musisz zacząć się przygotowywać na długo przed meczem. Marzy się o rywalizowaniu z piłkarzami tej klasy. Gra przeciwko nim pomaga ci się rozwijać, podnosić swoje umiejętności i zbierać kolejne doświadczenia. Messi przez większość meczu może być niewidoczny, aż nagle pojawi się w jednym momencie i zrobić różnicę. Ronaldo uwielbia rozmawiać z kolegami z zespołu i widać, że w grę wkłada całe serce. Jest świetny fizycznie i naprawdę ciężko jest grać przeciwko niemu. Trzeba robić to z głową i mieć wsparcie ze strony kolegów z zespołu.

- Biorąc pod uwagę taktyczny i defensywny charakter Serie A to właśnie ta liga wydaje się najlepsza dla defensorów.

- Musiałem zostać zawodowym piłkarzem. Nie miałem żadnego planu B na życie. Dałem z siebie wszystko i dziękuje Bogu za szansę jaką otrzymałem. Nie zgadzam się z tym, by nazywać piłkarzy ofiarami. Trzeba znaleźć pewien kompromis. Poświęciłem mnóstwo sił, gdyż piłka nożna uczy dyscypliny i odpowiedzialności. Kiedy chodziłem jeszcze do szkoły to nie byłem jakimś orłem, ale kiedy musiałem się uczyć to się uczyłem. Miałem swój cel i bardzo ciężko pracowałem, aby go osiągnąć.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich