Mancini przeciwny naturalizacji reprezentantów

24 marca 2015 | 11:49 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Ostatnie powołania do reprezentacji Włoch wysłane przez Antonio Conte wywołały sporo dyskusji na Półwyspie Apenińskim. Przed szansą debiutu w Squadra Azzura stanie bowiem dwójka graczy urodzonych poza Italią. Mowa o Brazylijczyku Ederze (Sampdoria), a także Argentyńczyku Franco Vazquezie (Palermo). O swoją opinię na ten temat zapytany został m.in. również Roberto Mancini:

- Reprezentację Włoch powinni tworzyć Włosi. Kto nie urodził się w naszym kraju i nie posiada żadnych włoskich krewnych nie powinien być powoływany. Oczywiście to tylko moje zdanie. Przypadki Niemiec, czy Anglii są inne, gdyż piłkarze urodzili się w tamtych krajach. Powtarzam, że to jednak wyłącznie moja opinia. Akceptuję zasady jakimi kieruje się Antonio Conte.

A jakie jest Wasze zdanie w kontekście tzw. farbowanych lisów, czy to w kadrze Włoch, czy w reprezentacji Polski? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: fcinternews.it/inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 1

domi

domi 24 marca 2015 | 18:31   

W Polsce wolałbym, żeby grali prawdziwi Polacy. Jeśli chodzi o o inne reprezentacje, jest mi w zasadzie obojętnie, choć dobrych Włochów też jest wystarczająco na kadrę. Choć akurat Eder czy Vazquez też w ciemię bici nie są.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich