Simoni: ''Nie jestem przekonany do Mourinho''

1 czerwca 2008 | 11:49 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Były trener Interu Mediolan Gigi Simoni, który był bliski zdobycia Scudetto w 1998 roku nie jest przekonany do Jose Mourinho.

Po zwolnieniu Roberto Manciniego to Mourinho ma stać się szkoleniowcem Nerazzurrich. Jego oficjalna prezentacja jest tylko kwestią czasu. Opinie o tym transferze są podzielone. Gigi Simoni ma jednak lepszy pomysł niż zatrudnianie kontrowersyjnego managera.

Simoni uważa, że zwolnienie Roberto Manciniego było dobrą decyzją, jednak uważa, że Mourinho nie jest odpowiednim trenerem na stanowisko szkoleniowca Interu.

Mourinho jest prestiżowym managerem, jednak znany jest również ze swojej arogancji. Osobiście wolę Arsene Wegnera z Arsenalu i Rafe Beniteza z Liverpoolu. Uważam, że Benitez byłby odpowiednim szkoleniowcem Interu: zna język, jest kulturalny. Mourinho nie jest gorszy, ale ze swoim temperamentem może sprzeciwiać się z piłkarzami. – powiedział Simoni.

O zwolnieniu Manciniego powiedział: Mógłby pozostać w klubie, gdyby nie poinformował o swoim odejściu po meczu z Liverpoolem. Nie można nagle powiedzieć, że odchodzisz. To była właściwa decyzja o zwolnieniu go..

Źródło: goal.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich