Mancini przed Derbami Mediolanu

30 stycznia 2016 | 19:20 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Zapis konferencji prasowej z udziałem Roberto Manciniego przed jutrzejszym starciem z Milanem:

- Jutrzejszy mecz jest ważny, ale nie decydujący. Zwycięstwo w Derbach to impuls dla morale zawodników i ich pewności siebie. Możemy zdobyć jednak tylko 3 punkty, podobnie jak w innych meczach i bardzo nam na tym zależy. Musimy dobrze się zaprezentować i skupić na własnych celach.

- Pojawiła się znakomita okazja, aby dodać coś nowego do naszej ofensywy. Transfer Edera może okazać się bardzo pomocny, ale nie możemy spodziewać się, że sam wszystko odmieni. Będzie potrzebował nieco czasu na aklimatyzację. Przy ocenie rynku transferowego trzeba decydować jakie rozwiązanie będzie najlepsze w danym momencie. Eder to dodatkowa opcja w ataku. Może grać na każdej pozycji w ofensywie.

- Styczeń to dziwny miesiąc dla wszystkich, nie tylko dla nas. Może być wiele powodów spadków formy i spotyka to wszystkie drużyny. Mam nadzieję, że szybko wyjdziemy z tego dołka. Do 6 stycznia prezentowaliśmy się świetnie i byliśmy liderem. Sezon jest jeszcze długi i ponownie możemy być na szczycie. Musimy ciężko pracować, bo to recepta naszych wcześniejszych sukcesów.

- Nie stało się nic złego. Za nami seria spotkań z których powinniśmy wyciągnąć więcej. Dzięki dobremu początkowi nadal utrzymujemy się jednak w czołówce.

- Wiem, że niektórzy piszą o problemach pomiędzy mną, a prezydentem Thohirem, ale to nie prawda. W przeciwieństwie do nas Włochów, on nie zmienia wszystkiego po przegranym meczu. Wie, że podążamy we właściwym kierunku i że potrzeba czasu. Jest szczęśliwy z tego co dotychczas udało się nam osiągnąć. Nasze relacje są znakomite.

- Gnoukouriemu nie jest łatwo, ponieważ nie gra. Ma propozycje z Serie A, a także zza granicy. Dla gracza w jego wieku najważniejsza jest regularna gra. Ever Banega jest świetnym graczem, który latem stanie się wolnym agentem, lecz póki co pozostaje zawodnikiem Sevilli.

- Felipe Melo jest doświadczonym graczem i wie jak radzić sobie w różnych sytuacjach. Czasem popełnia błędy, jak każdy z nas. Atmosfera w szatni nie uległa zmianie po 2 - 3 nieudanych spotkaniach.

- Nagatomo to przebojowy zawodnik. Nawet jeśli nie gra to na treningach zachowuje pełen profesjonalizm. Jest w dobrej formie i jutro może otrzymać szansę gry.

- Mam nadzieję, że Guarinowi będzie powodzić się w Chinach. Lubię go zarówno jako piłkarza, jak i człowieka. To on zapewnił nam wygraną w ostatnich Derbach. Życzę mu wszystkiego najlepszego.

- Pewniacy na jutrzejszy mecz? Handanović, Murillo, Miranda, Medel, Brozović. 

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 4

Kiksu

Kiksu 30 stycznia 2016 | 19:33   

brozovic ??

Maciej Pawul

Maciej Pawul 30 stycznia 2016 | 20:19   

Zrobi rewolucje i wypuści Ikara z Ederem na raz. Tak sobie żartuję.

nwk

nwk 30 stycznia 2016 | 20:33   

Co w tym dziwnego, że Brozović. Mam nadzieje, że wejdzie na miejsce Melo lub Medela, to Kondogbia będzie miał do kogo podać.

Hagaen

Hagaen 30 stycznia 2016 | 20:46   

Brozović jeśli wróci do dyspozycji z grudnia to powinien oczywiście grać. Musi udowodnić, że ten jego rozwój to nie tylko przypadkowych kilka dobrych meczów.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich