Plan Interu na zwiększenie przychodów

13 lipca 2016 | 21:03 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Publicystyka

Ubiegły sezon zakończył się dla Interu przychodami w wysokości około 180 milionów euro. Nerazzuri mają plan, by w sezonie 2016-2017, przekroczyć kwotę 200 milionów.

Jak to klub zamierza uczynić? W tej sprawie władze Interu zamierzają spotkać się 27 lipca w Nowym Jorku. Większe przychody oznaczać będą, że Inter będzie mógł jednocześnie większą kwotę przeznaczać na transfery, nie łamiąc zasad Finansowego Fair Play.

Mimo braku gry w Lidze Europy i Lidze Mistrzów w sezonie 2015-2016 Nerazzurri mogli pochwalić się przychodami rzędu 180 milionów (wcześniej zakładano, że uda się osiągnąć 190 milionów), potrzeba będzie zatem w jakiś sposób zarobić dodatkowe 20 milionów.

Pewną kwotę Inter ma do odebrania z tytułu gry w Lidze Europy, jednak ostateczna kwota zależeć będzie od tego jak daleko zajdziemy w tych rozgrywkach.

Poza wpływami z tytułu udziału w LE, priorytetem jest sprzedaż miejsca reklamowego na koszulkach treningowych, gdzie aktualnie znajduje się logo Pirelli. Inter przedłużając umowę z producentem opon, zapewnił sobie możliwość wstawienia tam logo innego sponsora, jednak musi tego dokonać najpóźniej 15 września. Podobną operację, CEO Interu czyli Michael Bolingbroke przeprowadził w Manchesterze United. Sygnał, że miejsce na koszulkach treningowych jest do dyspozycji, poszedł od Interu jakiś czas temu, kiedy na jednym z pierwszych treningów w Brunico, drużyna trenowała z zamaskowanym logo Pirelli.

Potencjalni sponsorzy mogą również nabyć możliwość wykorzystania ich nazwy w nazwie centrum treningowego, obecnie zwanego centrum im. Angelo Morattiego w Pinetinie  / Appiano Gentile) oraz nazwy centrum treningowego drużyny młodzieżowej im. Giacinto Facchettiego.

Od przybycia do klubu Ericka Thohira, Inter stopniowo zwiększa swoje przychody. Dla porównania, w 2014 roku Nerazzurri zanotowali kwotę przychodów w wysokości 159 milionów euro.

Źródło: inf.własna

Polecane newsy

Komentarze: 5

Piotrekfci

Piotrekfci 13 lipca 2016 | 21:12   

Hm 159 a 180 niezły wynik. Gdzie są AntyThohirowcy?? :) Gość wyciąga powoli nas z gówna w jakie wpadliśmy przez Kolesi Morattiego !! Do tej pory nie pojmuje jak można było roztwonic to wszystko co zbudował Mourinho w tak krótkim czasie. Oby chińczycy poczuli się odpowiedzialni i zaprowadzili nas na sam szczyt !!

Drago194

Drago194 13 lipca 2016 | 21:45   

No ale jak to, przecież Thohir jest beznadziejny, co z niego za biznesmen i w ogóle lepiej gdyby to Moratti nadal rządził, bo jest Włochem i to tak pięknie wyglądało jak Włoch był właścicielem klubu.

Kendzior

Kendzior 13 lipca 2016 | 21:47   

a co będzie jak powalczymy w LM :)

castillo20

castillo20 13 lipca 2016 | 22:11   

Kurde piękne czasy dla Interu nastały. Pamiętam tą frustrację parę lat temu zanim nas Thohir przejął to była równia pochyła w każdym aspekcie. Potem stopniowo naprawa klubu od podstaw, uzdrowienie finansów, ale wyniki sportowe były średni choć progres był. Zobaczymy w przyszłym sezonie, już sam Banega napawa mnie optymizmem, a czekam na dalsze nazwiska, jedynie co mnie nurtuje to czy Mancio da radę ??

Piotrekfci

Piotrekfci 14 lipca 2016 | 07:39   

Wydaje mi się ze w tym sezonie jak nie będzie wyników to szybko z niego zrezygnują no chyba ze nie będzie nikogo porządnego aby go zastąpił ale po sezonie nawet jak będziemy w pierwszej 3 to i tak powinniśmy powalczyć o Simeone !!! Gość ma jaja których brak każdemu kolejnemu trenerowi od czasów Mourinho !


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich