Inter zapłaci 1500 euro kibicowi Napoli

6 sierpnia 2008 | 19:53 Redaktor: Larry Kategoria:Ogólna

Włoski wymiar sprawiedliwości przyznał 1500 euro odszkodowania kibicowi zespołu SSC Napoli, który poczuł się obrażony... treścią transparentów wywieszonych przez kibiców Interu w meczu tych zespołów na San Siro w 2007 roku.

Fan klubu z Neapolu wynajął prawnika i pozwał nasz klub za "egzystencjalne szkody", które rzekomo wyrządzili mu kibice Interu. Treść owych transparentów nawiązywała do problemów Neapolu, z którymi miasto zmagało się w tamtym okresie - władze miasta nie potrafiły sobie poradzić z odpadkami, które leżały na ulicach nawet w samym centrum, wydając przykre zapachy. Kibic, który otrzymał odszkodowanie, miał być oburzony treścią haseł, które zobaczył na Stadio Giuseppe Meazza, m.in. "Neapolitańczycy to gruźlicy", "Cześć chorzy na cholerę".

Nasz klub został zresztą już wtedy ukarany za zaistniałą sytuację, m.in. zamknięciem na jeden mecz sektoru, z którego padały hasła.

Gdyby w Polsce sądy wymierzały kary klubom, aby te wypłacały odszkodowania kibicom gości za hasła na transparentach wywieszane na stadionie przez własnych "fanów", to chodzenie na mecze wyjazdowe z pewnością byłoby świetnym biznesem dla normalnych kibiców. Nie mówiąc o przyśpiewkach tych pierwszych.

Źródło: g.pl/inf.własna

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich