CdS - Inter i ogromna premia za awans do LM

25 stycznia 2018 | 06:57 Redaktor: bangla84 Kategoria:Ogólna

Czekając na dalszy wzrost - jak można się spodziewać - dzięki zakwalifikowaniu się do Ligi Mistrzów, Inter będzie cieszył się drugim miejscem we Włoszech jeśli chodzi o sprzedaż, za wciąż oddalającym się Juventusem, oraz piętnastym w Europie.

Corriere dello Sport mocno zastanawia się: „Klub Nerazzurri otrzymał znaczący zastrzyk gotówki z kontraktów sponsorskich podpisanych z Nianjing Group, które zmieniły nazwę Pinetiny i centrum dla młodzieży, jak również umieściły ich logo na koszulkach treningowych. Pieniądze pochodzą też z umowy o wspólnym brandingu produktów elektronicznych oraz Akademii w Chinach. Przychody z działalności handlowej wzrosły o 75,2 miliona lub o 137%, co umożliwiło klubowi będącemu w posiadaniu Suning wzrosnąć z 179,2 milionów (19. miejsce) w latach 2015-16 do 262,1 miliona w poprzednim sezonie (miejsce piętnaste).

Teraz, jednakże, nastał trudniejszy czas, ponieważ w latach 2017-18 „premie za podpis” zostały już odnotowane w poprzednim roku fiskalnym, oraz ponieważ nastąpi znaczny spadek kwoty pochodzącej od Nike („spadek” jest konsekwencją niezakwalifikowania się do Ligi Mistrzów szósty sezon z rzędu). Inter poluje na umowę podobną do tej dotyczącej produktów elektronicznych w Chinach oraz ma nadzieję na uzyskanie sporych premii pochodzących z kontraktów z Suning (w szczególności w przypadku zakwalifikowania się do Ligi Mistrzów premie będą ... potężne) Liczy również na większe przychody z Ligi. Reszta będzie musiała pochodzić od 250 milionów subskrybentów platformy elektronicznej Suning (wszystkie firmowane przez Inter produkty mogą być przez nią zakupione) oraz fanów, którzy pozwolą zebrać kwotę o 5-6 milionów większą, niż w latach 2015-16.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 3

Maciej Pawul

Maciej Pawul 25 stycznia 2018 | 12:15   

Ciekawe ile konkretnie. Widzę też taką tendencję, że newsy z dziedziny finansów nie wszyscy odwiedzają, a potem wiecznie biadolenie "nie czaję o co chodzi z tym FFP" :)

Nerazzurri86

Nerazzurri86 25 stycznia 2018 | 14:51   

Ja mysle ze w FFP chodzi o to by w lidze jak I pucharach zarobic wiecej niz udalo sie wydac. Tzn letnie wydatki podliczane sa z zarobkami na koniec danego sezonu. ( Nie wliczajac pieniedzy uzyskanych ze sponsoringu ) Tak mi sie wydaje. Jezeli ktos to widzi inaczej prosze o opinie.

superofca

superofca 25 stycznia 2018 | 18:13   

Odwiedzać to myślę, że odwiedzają tylko nie komentują.
BTW co myślę o Panu Zhangu jako włascicielu klubu:
https://youtu.be/qGOGhlohkuk?t=416 (edycja 2018.01.25 18:23 / superofca)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich