Wywiad z Cuperem

6 lipca 2007 | 16:15 Redaktor: Rizzo Kategoria:Wywiady

Szkoleniowiec Interu Hector Cuper udzielił dziś bardzo ciekawego wywiadu w który między innymi mówi o obecnej sytuacji klubu...

Jak się ma Crespo?

Dosyć dobrze, jednak nie wydaje mi się ,że na tyle dobrze by zagrać w jutrzejszym spotkaniu. Pytanie powinno brzmieć raczej czy zagra w środę. Powiedzmy ,że szanse na jego występ w Lidze Mistrzów wynoszą pół na pół.

Więc jest szansa ,że zagra?

Na pewno zostanie powołany...

Czy zdecyduje się pan wystawić na jutrzejsze spotkanie trzech nominalnych napastników?

Jest duże prawdopodobieństwo ,że na boisk zobaczymy całe trio.

Czy to jest decydujący moment? Pana możliwości są ograniczone przez kontuzje i zawieszenia i problemy z formą niektórych piłkarzy. Jakie jest pana zdanie na ten temat?

Ciągle jest sporo spotkań do rozegrania i musimy kontynuować naszą prace. W obecnej sytuacji wszyscy piłkarze z młodzieżowej drużyny są dla nas bardzo ważni. Dla czterech z nich sporządziliśmy indywidualne zajęcia jednak nie wiem czy Martins ,Altobelli ,Napolitano czy Franchini zagrają. Są jednak gotowi.

Czy są jakieś problemy w pomocy?

Obecnie mamy kilka kłopotów w linii pomocy jednak nie są to jakieś bardzo znaczące trudności. Nie mogliśmy robić rotacji w składzie przez co kilku graczy nie miało czasu na odpoczynek. Według mnie jest kilku takich zawodników którzy rozegrali zbyt dużo spotkań i to może być problem. Nie jest to jakieś wielkie zmartwienie ale mimo wszystko jest.

Jak wygląda sytuacja Cristiano Zanettiego...?

On jest jednym z tych piłkarzy którzy rozegrali wiele spotkań. Jestem pewny ,że jutro zagra.

...oraz Okana

Okan ma lekki uraz ,nie jest to nic poważnego jednak stanowi małą przeszkodę. Wszyscy mamy małe trudności ale jesteśmy pewni siebie.

Więc tylko Conceicao jest w pełni sprawny...

Tak on ma się dobrze jednak każdy może zagrać.

Jeszcze sytuacja Di Biagio

Ostatnio trenował na boku jednak teraz wszystko już z nim dobrze i powinien jutro zagrać.

Jak wygląda powrót Morfeo po kontuzji?

Mam nadzieje że będzie gotowy do gry w środę.

Jakie jest pana zdanie na temat wypowiedzi Anglików na temat uczciwości włoskich piłkarzy?

Włosi są sprytni. LuaLua zrobił cos głupiego. Pierwszym piłkarzem który prowokował był on-popchnął Cordobe przed wykonaniem rzutu wolnego. Nie ma powodów by mówić ,że Angielscy piłkarze są bardziej uczciwi.

Jaka jest również pana opinia na temat wypowiedzi Blatera?

Bayer Leverkusen ma obecnie kilka problemów w rodzimych rozgrywkach. Może Blater nie powiedział tego poważnie? W każdym bądź razie Blater nie jest trenerem Bayeru i nic nie ryzykuje.

Szkoleniowcem Como jest pan Fadcetti jeden z najbardziej doświadczonych trenerów we włoskiej piłce...

Nie miałem okazji spotkać się z nim osobiście ale widziałem go w telewizji. Como gra obecnie dobrze. Ostatnio rozegrali wspaniały mecz przeciwko Piacenzie i pokazali tam dobrą piłkę. Możemy mieć jutro kilka problemów ale mam nadzieje ,że się mylę. Będziemy musieli być ostrożni. Sumując Como zasługuje na wyższą pozycję niż obecnie zajmuje.

Każe pan jutro swoim piłkarzą by zachowali cierpliwość czy też będzie pan wymagał od początku dobrego startu?

Ja zawsze proszę o cierpliwość, zwłaszcza kiedy widzę niepokój oraz zdenerwowanie. Nie zawsze jest się w stanie przesądzić o losach spotkania w pierwszy jego fragmentach. Najważniejsze jest by wiedzieć ,że należy utrzymywać się przy piłce oraz zachowywać spokój. Można powiedzieć ,że cierpliwość jest częścią charakteru naszej drużyny.

Recoba prawdopodobnie będzie zmuszony do gry na lewej stronie ,sam piłkarz twierdzi ,że woli występować jako drugi napastnik...

Recoba grał na lewej flance rok temu i robi to również obecnie. On zawsze mówi mi ,że nie przeszkadza mu gra w roli pomocnika. By może bardziej lubi grać na innej pozycji jednak przede wszystkim poświęca się dla dobra drużyny.

Jednak czy nie jest to tak jak z kucharzem któremu karze się robić ciastka mimo ,że jego specjalnością jest ryba?

Jeśli ktoś jest dobrym kucharzem ,on zawsze jest.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich