Figo: W Interze odnalazłem rodzinę

5 listopada 2018 | 08:10 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Serwis streamingowy DAZE przygotował wywiad z Luisem Figo, w którym znakomity piłkarz opowiadał sporo o swojej przygodzie z Interem Mediolan. Padło wiele ciepłych słów, jak się okazuje Nerazzurri zajmują szczególne miejsce w sercu znakomitego pomocnika.

- Przybyłem do klubu po trudnym czasie w Madrycie i odnalazłem rodzinę. Przejście do Interu było odważnym wyborem, ale po tym jak spotkałem się z Morattim, nie miałem wątpliwości. Za to miałem dość szczęścia, żeby uczestniczyć w ważnych momentach dla klubu. Byliśmy bardzo silni i niegdy nie żałowałem decyzji.

- Moratti był dla mnie jak ojciec. Nigdy nie żałował mi uwagi, był jedną z najważniejszych osób w mojej karierze, jednocześnie to wspaniały człowiek. Mamy wciąż bardzo silne relacje pomiędzy nami i jego rodziną. Nasze relacje są szczególne i mam świetne wspomnienia z naszej współpracy. On był bardzo ważny dla mnie, przez te cztery lata spędzone w Interze.

Kolejne pytania dotyczyły wspomnień ze wspólnej pracy z Zanettim i trenerem Mancinim.

- Zanetti jest moim przyjacielem. Był znakomitym kapitanem. Pozostajemy w przyjacielskich stosunkach i to było znakomite doświadczenie móc z nim występować.

- Mancini? Życzę mu jak najlepiej, zajmuje teraz ważne stanowisko we włoskim futbolu i mam nadzieję, że drużyna narodowa odnajdzie właściwy kierunek i wróci do wygrywania.

W dalszej części Figo wspominał swój ostatni mecz w barwach Interu.

- To było świetne, bo nic nie było zaplanowane. Atmosfera i to co się działo było najlepszym zwieńczeniem mojej kariery. Nie sądzę, żebym utracił futbol, po prostu odszedłem we właściwym momencie. Myślałem o zakończeniu kariery już rok wcześniej, ale pojawił sie Jose Mourinho i zagrałem kolejny sezon, ponieważ chciałem z nim pracować.

Jak wygląda współczesny Inter w oczach Luisa Figo?

- Wierzę, że klub powrócił na właściwe tory. Po tylu zwycięstwach i po odejściu Morattiego musiały przyjść gorsze lata, ale powrót do Ligi Mistrzów wiele znaczy. Nie wiadomo ile chińscy właściciele wiedzą, ani ile planują zainwestować, ale mam wiarę, że przywrócą Inter na zwycięską drogę i uczynią wszystkich zasługujących na to fanów szczęśliwymi.


Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

darren

darren 5 listopada 2018 | 13:24   

Dużo zdrowia Pan Figo


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich