Spalletti: Marotta jest niczym trequartista

24 listopada 2018 | 11:12 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Tradycyjnie, chociaż z pewnym opóźnieniem, mamy dla Was zapis kilku najciekawszych fragmentów z przedmeczowej konferencji Luciano Spallettiego. 

- Ten mecz nie będzie łatwiejszy od innych. To początek wymagającego maratonu. Gra toczy się o ważną część naszej przyszłości. Musimy mieć respekt do każdego rywala, z którym przyjdzie nam się mierzyć. Rywalizacja z Interem daje dodatkowe bodźce naszym przeciwnikom, więc w takich meczach mogą być naprawdę mocni. Nie ma czegoś takiego jak inne podejście do takiego zespołu, a jeszcze inne do kolejnego. Jest tylko jedno nastawienie Interu.

- Marotta? Czekamy na sygnały ze strony klubu i prezydenta. Negocjacje posunęły się do przodu, ale prezydent jest w drodze powrotnej z Chin, więc dopiero oznajmi nam, jakie korzyści będą płynąć z tego porozumienia. Jak już mówiłem, Marotta jest numerem 10, gra między liniami. Wie, kiedy iść do przodu, kiedy się podłączyć i jak zbudować zespół. Pracował już na każdym poziomie w tej lidze, a jego rezultaty mówią same za siebie.

- Stan fizyczny Nainggolana nigdy nie jest normalny. Wystarczy mu 10 minut, aby odmienić mecz. Na chwilę obecną jest zdrowy. Keita jest topowym graczem, który rzuca wyzwanie każdemu przeciwnikowi. Kontuzje? Takie sytuacje zdarzają się częściej w dużych zespołach, ponieważ ciągła walka o korzystny rezultat jest związana z dodatkową presją, a to wytwarza dodatkowe toksyny w mięśniach. Duża ilość spotkań skutkuje czasem urazami, lecz nie sądzę, że mamy ich tak dużo. 

- Sytuacja nie odbiega od normy i możemy poradzić sobie z problemami, ponieważ dysponujemy kadrą, która pozwala nam reagować w takich sytuacjach. Jasne, jeśli kontuzje dotyczą wszystkich graczy na danej pozycji, musimy być gotowi na pewne zmiany, ale nawet to nie stanowi problemu w takim zespole. Mam do dyspozycji kilku naprawdę wszechstronnych graczy. Na razie nie odczuwamy potrzeby solidnych wzmocnień w zimowym okienku, ale oczywiście musimy zachować czujność i być gotowi na reakcję.

- Icardi jest specjalistą od zdobywania bramek. Może zaskoczyć przeciwnika w każdym momencie, dzięki swojej odwadze, charakterowi i osobowości. Jeżeli chodzi o jego liczby, dysponuje nieskończonym potencjałem. Być może zagra z Frosinone.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich