LionRock odkupi udziały Thohira

17 stycznia 2019 | 14:38 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Eric Thohir jest coraz bliżej sprzedaży swoich udziałów w Interze. Najnowszy raport GdS potwierdza, że nowy udziałowiec pochodzi z Hong Kongu, przybliża również szczegóły całej transakcji.

LionRock Capital to fundusz założony w 2011 roku przez Daniela Kar Keung Tseunga. To przedsiębiorca, który ma 25-letnie doświadczenie jako światowej renomy biznesmen, choć dotychczas był skupiony przede wszystkim na rynku chińskim i południowym wschodzie Azji. Jego główny zakres działań opiera się na sporcie, ale nie boi się inwestować w e-handel, jedzenie, sektor medyczny i nieruchomości.

Za 31,05% akcji Interu, które są wciąż w posiadaniu Thohira, LionRock ma wpłacić na konto Indonyzejczyka 150 mln euro. Fundusz ma wiele wspólnych interesów z Suning Group. Dziennikarze GdS donoszą, że ze względu na liczne interesy związane z nieruchomościami, LionRock jest idealnym partnerem do rozwiązania zagadnień związanych ze stadionem Nerazzurrich. Suning podobno już nie jest przekonany do idei renowacji San Siro, pod uwagę jest brana obecnie możliwość budowy nowego obiektu w tym samym miejscu.

Pamiętajmy, że żadnych oficjalnych komunikatów wciąż jeszcze nie ma, jednak dziennikarze spekulują, że pierwsze wieści i wiążące decyzje zapadną już w lutym. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i trzymać rękę na pulsie.

Wcześniejsze doniesienia o zainteresowaniu akcjami Interu ze strony innego rekina biznesu, Jack Ma, zostały bardzo szybko zdementowane.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

kacperosik2

kacperosik2 17 stycznia 2019 | 14:47   

S T A D I O N


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich