Podział punktów na Meazza

20 kwietnia 2019 | 19:32 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Hit 33. kolejki na remis. Inter i Roma podzieliły się punktami na Stadio Giuseppe Meazza, a kibice gospodarzy z pewnością mają poczucie niedosytu. Giallorossi objęli prowadzenie za sprawą Stephana El Shaarawiego, a po przerwie wyrównał Ivan Perisić.

3' Edin Dżeko miał doskonałą okazję na gola, ale uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza Interu.

6' Bomba w wykonaniu Kolarova, lecz piłka nieznacznie minęła bramkę.

8' Dokładna wrzutka Politano i strzał głową Lautaro. Świetną interwencją popisał się jednak Mirante.

9' Matteo Politano oddał strzał zza pola karnego.

14' Gol dla Romy. Indywidualna akcja El Shaarawiego i fenomenalne uderzenie. Handanović był bez szans.

28' Piłkarze gości domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką Borji Valero, lecz sędzia podjął inną decyzję.

33' Kolejna próba w wykonaniu El Shaarawiego i skuteczna interwencja Handanovicia.

37' Niecelny strzał głową Matiasa Vecino.

42' Znakomite wejście Asamoaha, który minął kilku rywali i oddał strzał. Niestety tylko rzut rożny dla Interu.

43' Mirante wypluł piłkę po uderzeniu Politano. Dobitka Vecino była niestety niecelna.

44' Dośrodkowanie Ivana Perisicia i minimalnie chybiony strzał głową Danilo D'Ambrosio.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

46' Zaniolo zmienił Undera.

49' Strzał głową Lautaro, lecz Mirante spokojnie interweniował.

51' Niezłą okazję miał Lorenzo Pellegrini, ale fatalnie spudłował.

54' Pierwsza zmiana w ekipie Interu. Mauro Icardi zastąpił Radję Nainggolana.

61' Ivan Perisić doprowadził do wyrównania! D'Ambrosio zacentrował na głowę Chorwata, a ten z bliska pokonał Mirante.

62' Żółta kartka dla Vecino.

66' Niecelne uderzenie Perisicia z rzutu wolnego.

68' Mocny strzał Pellegriniego, ale Handanović skutecznie obronił.

69' Vecino dograł piłkę do Lautaro, lecz Argentyńczyk fatalnie spudłował.

76' Żółta kartka dla Cristante.

79' Joao Mario zastąpił Lautaro Martineza.

81' Kluivert pojawił się w miejsce Pellegriniego.

84' Żółta kartka dla Zaniolo.

84' Keita Balde zmienił Matteo Politano.

88' Bardzo niecelny strzał głową Edina Dżeko.

90+1' Ofensywne wejście Kolarova, które zostało zwieńczone strzałem. Samir Handanović popisał się jednak efektowną paradą.

90+3' Koniec meczu.

***

Inter - Roma 1:1 (0:1)

Gole: Perisić 61 - El Shaarawy 14

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 20 Borja Valero, 8 Vecino; 16 Politano (84' 11 Keita Balde), 14 Nainggolan (54' 9 Icardi), 44 Perisic; 10 Lautaro (79' 15 Joao Mario)

Rezerwowi: 27 Padelli, 5 Gagliardini, 13 Ranocchia, 21 Cedric Soares, 23 Miranda, 29 Dalbert, 87 Candreva

Trener: Luciano Spalletti

ROMA: 83 Mirante; 24 Florenzi, 5 Juan Jesus, 20 Fazio, 11 Kolarov; 4 Cristante, 42 Nzonzi; 17 Under (46' 22 Zaniolo), 7 Pellegrini (81' 34 Kluivert), 92 El Shaarawy; 9 Dzeko

Rezerwowi: 1 Olsen, 63 Fuzato, 8 Perotti, 14 Schick, 15 Marcano, 19 Coric, 27 Pastore, 53 Riccardi

Trener: Claudio Ranieri

Komentarze: 31

krychu339

krychu339

20 kwietnia 2019 | 19:34

noooo, fajny skład Lucjan, taki betonowy (edycja 2019.04.20 19:37 / krychu339)

Dml61

Dml61

20 kwietnia 2019 | 19:35

Wow Lautaro w pierwszym składzie. Bardzo dobrze!

20 kwietnia 2019 | 19:38

Plus za Lautaro minus za Borje. Tak czy siak trzeba to wygrać.

GregorK13

GregorK13

20 kwietnia 2019 | 20:01

Czemu znowu j mario pominięty, przecież wystawienie borji to sabotaż

Siwanasaki87

20 kwietnia 2019 | 20:11

Po chu... ten kur... drewniany valero mario powinien grać.... Nie ma jakieś strony co spaletti czyta to po włosku by mu kur... wygarnął!!!!!!!

20 kwietnia 2019 | 21:00

Ivan to jest skandal, przecież on nie gra dosłownie nic. Zero zagrożenia z jego strony. Dodatkowo znowu taktyka 1000 wrzutek :/

banikowy

banikowy

20 kwietnia 2019 | 21:23

Co robi Perisic i Borja na boisku to tylko trener wie... Osobiście wprowadziłbym Icardiego i Keite za te dwójkę. Jak tak dalej pójdzie to przewalimy ten mecz i skończy sie spokój w walce o lidze mistrzów. Kurwa, niech ten Spaletti wypierdala bo nie mam już do niego cierpliwości

HeyaMakumba

HeyaMakumba

20 kwietnia 2019 | 21:34

Jakby nie było Valero na boisku to nie wyszlibyśmy z piłką ze swojej połowy bo nikt inny nie umie grać jako cofnięty rozgrywający pod nieobecność Brozo. Natomiast co robią tam DD z Vecino to jest dopiero pytanie.

HeyaMakumba

HeyaMakumba

20 kwietnia 2019 | 21:36

Znaczy jakby na PO grał Cedric to już w ogóle tak wiec to tylko obrazuje poziom i głębie naszego składu.

Dml61

Dml61

20 kwietnia 2019 | 22:29

Szkoda, mecz do wygrania. Oby nie zabrakło tych dwóch punktów w ostatecznym rozrachunku.

dobry mecz interu, mati mvp, zaraz po nim lautaro i handa
remis dla romy tylko dzięki geniuszowi el szarego (edycja 2019.04.20 22:32 / Lambert)

20 kwietnia 2019 | 22:30

Spalletti będzie przeszczęśliwy z tego remisu i z gry

paweloo7

paweloo7

20 kwietnia 2019 | 22:32

Za to podejście Spalletti powinie wylecieć w trybie natychmiastowym, żeby kurwa przy remisie grać na czas? jakbym mecz polski z japonią oglądał. Ambroży pokazał ze jest na boisku zapierdalajac bramke na 0:1 nie potrafił zabrać piłki gościowi który poprostu biegł bez żadnych zwodów... Tak samo Keita niech już walize pakuje bo niczym sie nie różny od Kucharczyka (bez obrazy) a my mamy za kogoś takiego 30mln wydawać to się w pale nie mieści co sie w tym klubie odpierdala

20 kwietnia 2019 | 22:33

Roma rozkłada przed nami nogi, a nam się nie chce wygrać...

20 kwietnia 2019 | 22:34

Valero nie sądziłem, że w tym roku pochwalę. Dzisiaj nieźle. Szkoda Toro, niewiele mu brakowało, żeby klepnąć. Dziękuję Handzie. Nikt nie chciał dzisiaj przegrać, ale wygrać też nie.

paweloo7

paweloo7

20 kwietnia 2019 | 22:37

Ale mnie wkurwili, żeby z takimi ogórami nie wygrać... wszystko bili na Dzeko i nic wiecej, bramkarz to nawet piłki złapać nie potrafił a my tego nie potrafiliśmy wykorzystac. Spalletti bedzie zadowolony bo jest chujowo ale przynajmniej stabilnie, bo po co wykorzystać to że Milan i Lazio potracili punkty? jego motto to chyba "lepszy remis niż w dupe penis" za kazdym razem próbuje zrozumieć jak można być takim betonem

20 kwietnia 2019 | 22:41

Typowy Inter była szansa żeby odskoczyć na bezpieczną przewagę to musieli w topić. Ninja zagrał tak jak by nie chciał zrobić krzywdy Romie o zmianie Mario lepiej nie mówić.

Ippon

Ippon

20 kwietnia 2019 | 22:46

A więc zacznę od najbardziej krytykowanych :
- DD po raz kolejny bardzo dobry mecz. Taktycznie super. Dużo przerwanych kontr romy. Jest najczęsciej faulowanym zawodnikiem Interu w polu karnym przeciwnika. Gdyż jak widzi piłkę to zawsze na nią idzie. Jest cwany. Bardzo dobre dośrodkowanie z lewej jak i z prawej nogdi. Tylko problem jest taki, że musi to robić z miejsca. Potrzeba wzmocnienia, bo z jego strony nie ma żadnego zaskoczenia gdy Inter ma piłkę
-valero Dobry mecz. Nikt inny poza brozo na jego pozycji by lepiej nie zagrał. Dla przypomnienia kosztował 6mln. Wprowadził nas do ligi mistrzów a wy oczekujecie od niego gry jak messi . A np. dla balde jedyne wymaganiato "kopnij prosto piłkę"
-Handa klasa sama w sobie
-Martinez,Icardi, Naingollan. W sumie można ich ocenić w jeden sposób. Całkowicie odcieńci od podań. Mało ruchu bez piłki( w przypadku Radji zaskoczenie). Ale chyba zbyt asekuracyjnie zagrał Inter. Po strzeleniu bramki przez Rome przestał posyłać piłek prostopadłych do tych zawodników.
- Asamoaha, nie wiem jak słaby mecz musiałby zagrać ten gracz żebym stwierdził, że był gorszy niż zawodnik grający na tej pozycji w tamtym sezonie. Jeśli chodzi o dzisiaj- bdb zawody.
-Vecino do bramki romy fajnie przyśpieszał grę ale gdy roma się bardziej cofneła, brak miejsca, niedokładne podania.
-Politano jedyny zawodnik poza Handanoviciem, który w tym roku trzyma równy poziom. Osobiście oczekiwałem więcej.
-Perisić problem w tym, że balde lepiej nie gra.
- A na koniec duet stoperów. Skriniar od dosyć dawna pod formą. Popełnia bardzo dużo błędów. De vrji ( mimo naprawdę dużej sympatii do stefana) nie rozumiem czemu ma tak dużo zwolenników w Interze. Jedynym argumentem dla którego nie gra Miranda jest fakt, że w następnym sezonie nie będzie grał w Interze. Mimo swojego wieku, byłbym za przedłużeniem z nim kontraktu.
Co do pojedynków dżeko z de vrji/skriniarem, to przypomniał mi się mecz gdy na obronie grał medel. Dżeko z nim wszystko wygrywał. A w tym meczu ? Pierwszy faul na dżeko był w 56 minucie a wygrany pojedynek w 70. Fakt roma przez większą cześć meczu była cofnięta. Ale stoperzy Interu na bardzo dużo pozwalali Dżeko. Nie potrzafili go ani wyprzedzić, ani fizycznie z nim wygrać. Miranda z tym nigdy nie miał problemów. Pomijając, że dużo szybciej i w mniej przewidywalny sposób wyprowadza piłkę od skriniara czy de vrjia, który zawsze musi sobie tą piłkę poprawić.

paweloo7

paweloo7

20 kwietnia 2019 | 22:57

Ippon jeżeli dla Ciebie Ci zawodnicy których wymieniłeś grali dobrze, to my co najwyżej możemy w pucharze wujta powalczyć a nie w LM, planem zarządu jest powrót do "elity" ale z taką grą to powodzenia życzę

Ippon

Ippon

20 kwietnia 2019 | 23:02

paweloo7 a źle zagrali ? Zagrali na tyle na ile pozwalają ich umiejętności. Nie rozumiem, krytyki na słabych graczy, którzy grają na tyle na ile mogą. To, że są do zmiany to inna sprawa ( dość oczywista).

20 kwietnia 2019 | 23:06

Remis sprawiedliwy. Pierwsza połowa ich, druga nasza. Co do zawodników, to pierwszy raz w tym sezonie muszę pochwalić Valero. Dzisiaj najlepsze jego zawody odkąd pamiętam. Drugim motorem napędowym był Politano. Bez nich nic byśmy dzisiaj nie grali. Na plus także Asamoah - pomimo strat jego dzikie akcje dawały jakieś nadzieje. Szkoda sytuacji Lautaro, bo mógł dzisiaj być bohaterem. Szkoda że dzięki Naingollanowi graliśmy w dziesiątkę. Zapomniał wyjść na boisko w pierwszej połowie, na szczęście w drugiej zauważyli że się znowu zgubił i szybko go ściągnęli, dzięki czemu wreszcie grając 11 zawodnikami daliśmy radę wyrównać. Wyścig kulawych szczurów po LM trwa. Nic się nie zmieniło po tej kolejce. Jak zwykle szansy nie możemy wykorzystać.

paweloo7

paweloo7

20 kwietnia 2019 | 23:26

Ippon no właśnie chodzi mi o to gdzie jest Spalletti? to nie jest trener ktory jest u nas od miesiąca tylko miał już kilka okienek transferowych żeby posprzątać ten bajzel, ale on woli swoich pupili niż ściągnąć zawodników którzy zrobiliby różnicę. Dla mnie spalletti to może i teraz wylecieć bo gorzej nie będzie, a to że sezon jeszcze trwa to nie argument, bo roma i fiorentina jakoś się nie cackali tylko u nas takie pizdy są, wszystko "asekuracyjnie" a teraz wychodzą skutki

21 kwietnia 2019 | 00:24

@Darkos - pierwsza połowa ich, druga nasza??? Te kilka kontr Romy i parę rzutów rożnych nazywasz "ich"? Trudno mówić o jakiejś naszej spektakularnej grze, bo mamy problem z atakiem pozycyjnym, jak reprezentacja Polski, nie mając Rafinhy, Ninjy w optymalnej formie albo chociaż Brozo, ale Roma to po prostu zaparkowała autobus w polu karnym i czekała na przebłysk geniuszu Szarałiego albo Dżeko.

Ten mecz pokazuje, jak diametralnie różna jest ocena Interu przez naszych "kibiców" i całą resztę, z innymi zespołami, ich trenerami, włącznie. Skoro przyjeżdża do nas, bądź co bądź, jeden z czołowych zespołów Serie A i przyjmuje taktykę, jak każdy ogórek, czyli robi obronę Częstochowy, to nie świadczy to o tym, że jesteśmy słabi, tylko że inni wkładają ogromną pracę w to, żeby naszych zneutralizować, podwajając niemal każdego zawodnika. Gdybyśmy grali tak, jak Roma, to byłby to mecz żywcem wyjęty z Ekstraklapy.
Jeszcze bardziej jaskrawym przykładem rzetelnej oceny naszych fanów poszczególnych piłkarzy jest Handa, który był w pewnym momencie gnojony bardziej, niż Maurito, czy Valero w szczycie gnojenia, a ta garstka, która oglądała mecz słyszała, jak komentatorzy wymienili całą litanię nazwisk innych piłkarzy, bramkarzy, trenerów, ekspertów, którzy uważają Handę nie tyle za najlepszego golkipera Serie A, co takiego, który w lidze nie ma nawet konkurencji, ze Szczęsnym, czy Donnarumą włącznie...

Pomimo, że mieliśmy 2. słupki i dwa pudła z 5. metrów mogę, powiedzmy, przyznać, że remis względnie sprawiedliwy. Forza! Za tydzień będzie się działo!

Lombardo

Lombardo

21 kwietnia 2019 | 00:59

Co mial ranieri wymyslec na Inter na wyjezdzie skoro prowadzi zespol w rozsypce I w dodatku do tego dosc nieudolnie mu to idzie?
mozemy tylko dziekowac zarzadowi romy ze zatrudnili jego bo gdyby mieli trenera z otwarta glowa to wywiezliby 3pkty a tak grali na remis zupelnie jak my. Domena naszych byle nie przegrac I jakos to bedzie.
tak samo beda klepac z Napoli ktore nie odpusci ale nasze szczescie ze odpuscic moze Juventus choc po tak marnym odpadnieciu z lm moze im sie zachciec pognebic odwiecznego rywala czyli nas.
Lm I tak bedzie bo milan z roma to tak komiczne ekipy ze ktoras z nic hzajmie to 4 miejsce tylko dlatego ze ktos je musi Zajac.

Snake

Snake

21 kwietnia 2019 | 01:51

Wyrównany mecz zmarnowanych, prawie wykorzystanych i (dwóch) zrealizowanych szans. Z taką grą obu drużyn sprawiedliwy, ale jak chcemy mierzyć wyżej to zdecydowanie za mało. Dla Romy może i wystarczająco, dla nas nie najgorzej ale to i tak za mało, żeby stanowić realne zagrożenie.