Spalletti: Prasa musi coś wiedzieć

14 maja 2019 | 00:36 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Luciano Spalletti był zadowolony z występu swoich podopiecznych przeciwko Chievo. Szkoleniowiec Interu, kolejny raz odniósł się do plotek sugerujących jego rychłe pożegnanie z Mediolanem. Włoch nie krył swoich emocji.

- Widziałem dziś dojrzałość, czystą głowę, ostrość i świadomość, aby uniknąć głupich błędów. Pozostaliśmy zorganizowani. Stworzyliśmy sobie wiele szans, nawet jeśli mieliśmy pewne trudności z zamknięciem wyniku. Przenieśliśmy piłkę na bok, ponieważ Chievo nas do tego zmusiło. Prawdą jest, że nasze podania nie miały odpowiedniej jakości, aby rozbić defensywę przeciwnika. Możemy robić to lepiej. W starciu z Napoli będzie więcej miejsca, tempo będzie wyższe, a rywale spróbują nas zaatakować. Musieliśmy zerwać się z łańcucha, który pomagał Chievo, ale potrzebowaliśmy precyzji.

- Przez trzy miesiące powtarzano te same rzeczy. La Gazzetta dello Sport pisała to samo przez trzy miesiące. Jeżeli ktoś powtarza, że jutro będzie padał deszcz, w końcu prawdopodobnie tak się stanie. Co tydzień pytacie mnie o to samo i nie chcę być niegrzeczny, nie odpowiadając. Jeżeli La Gazzetta dello Sport pisała to samo od dwóch lat, a od trzech miesięcy każdego dnia, to musieli coś wiedzieć. 

- Tutaj nie chodzi o mnie, ponieważ pewien rodzaj plotek dotyczących Interu jest obecny od siedmiu lat. Język jest nieprzyjemny i obraźliwy, jest inny niż w przypadku pozostałych klubów. Nie wiem, skąd to się bierze, ale Inter traktowany jest inaczej. Prawdą jest, że Marotta poszukuje najlepszych rozwiązań dla klubu, tutaj nie ma wątpliwości. 

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 8

Spaletti-nowy Mourin

Spaletti-nowy Mourin 14 maja 2019 | 02:35   

No to wszystko jasne. Zegnamy

Maciej Pawul

Maciej Pawul 14 maja 2019 | 08:27   

Spalletti odkrywa spisek prasy na koniec przygody. No pięknie. Szkoda, że powtarzane od dwóch lat "możemy grać lepiej" tak ciężko mu było przekuć w rzeczywistość.

Kiksu

Kiksu 14 maja 2019 | 10:32   

czemu akurat od siedmiu

el_loco

el_loco 14 maja 2019 | 11:15   

Kolejny trener, który podkreśla, że Inter jest traktowany inaczej niż inne kluby Serie A. To widać, że jesteśmy surowiej traktowani tylko dlaczego? Jest to strasznie wkurzające! (edycja 2019.05.14 11:30 / el_loco)

Oba

Oba 14 maja 2019 | 11:33   

Spall tym samym chyba przyznał, że wie że klub niezależnie czy będzie 3,4 czy niżej nie będzie kontynuować z nim współpracy. Mimo różnych zarzutów trzeba otwarcie przyznać, że jeżeli Spaletti wyleci to zostawia lepsza drużynę niż zastał i za to należy mu się od kibiców szacunek. Conte pewnie dostanie lepszych piłkarzy więc porównywanie ich pracy będzie bezcelowe, no chyba że Conte osiągnie wynik ponad miarę, w co jako kibic wierzę i tegu mu życzę. Boję się natomiast, że Ci którzy w momencie oficjala otworzą szampana za pół roku beda pisać Conte out, beton itd. Ja jeżeli będzie zmiana trenera to żałuję że to nie będzie Mourinho, bo chociaż nie poszło mu w MU, to ma on ta zdolność, że z gorszych nieco piłkarzy potrafi zrobić świetna drużynę. Gorzej mu idzie jeżeli ma same gwiazdki z większym ego niż on, ale w Interze to akurat by mu nie groziło.

maestro84

maestro84 14 maja 2019 | 16:18   

Zgadzam się z @Oba, ja również z dwójki Spaletti Conte wybrałbym Mourinho. Za Spala nasi potrafili się zmobilizować do dobrej gry jedynie w kilku meczach, jak choćby w derbach. Później wszystko wracało do normy. Czy przy Conte się to zmieni? Nie odważę się typować, ale jakaś zmiana wydaje się konieczna.

HeyaMakumba

HeyaMakumba 14 maja 2019 | 23:16   

"Boję się natomiast, że Ci którzy w momencie oficjala otworzą szampana za pół roku beda pisać Conte out, beton itd." na to akurat nie trzeba będzie długo czekać, wystarczy parę niezadowalających meczów i od nowa się zacznie jak za każdym razem.

KawaOpole

KawaOpole 15 maja 2019 | 01:27   

Fani na portalach internetowych w 90 %chcą zwalniać swoich trenerów, no mają do tego prawo, mają prawo komentować mecze i wydarzenia ale tez my mamy prawo wkurwiać sie na nich na ich brak rozeznania realiów, na ciągłe krytykowanie każdego i wszędzie, drużynę buduje się latami albo bierze się trenera z wizja, dziś w piłce takich jest moze 2-3 żaden nie przyjdzie do nas w następnym sezonie, nie wygramy tez CL w 2020, ale powoli możemy odbudować swoją pozycję w europie, powoli krok po kroku, mecz po meczu sezon po sezonie


No chyba ze J Kloop wygra CL i powie a co tam lubie hardkorowe wyzwania biore Inter


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich