Zyski kapitałowe:którego z młodych poświęci Inter?

10 czerwca 2019 | 12:14 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery

Jak już informowaliśmy nie raz, do końca czerwca, Inter zmuszony jest zgromadzić około 45 milionów euro z tytułu sprzedaży swoich graczy. Inter musi mieć dwa warianty działania w tej sprawie.

Jeżeli udałoby się sprzedać Mauro Icardiego, temat byłby natychmiast zamknięty. Kwota transferowa Mauro przekroczyłaby wspomniane 45 milionów z dużą nawiązką. Co jeśli sprawa Icardiego nie zamknie się do końca miesiąca (a na to się zanosi)? Inter musi mieć plan B.

Gdyby była taka konieczność, oprócz piłkarzy z pierwszego zespołu, Inter zmuszony będzie wybrać kogoś z młodych piłkarzy, którego wystawiłby na sprzedaż tak jak to było w roku ubiegłym. Według Corriere dello Sport, pierwszym nazwiskiem które są skłonni poświęcić działacze Interu jest Zinho Vanheusden. Młody Belg jest obecnie wypożyczony do Standardu Liege. Kwota jaką chciałb za niego Inter to 12-15 milionów euro, co pokryłoby sporą część wymaganej kwoty. Nerazzurri muszą wybierać lepsze zło i pod uwagę bierze się również sprzedaż Karamoh.

Nerazzurri chcą uniknąć konieczności sprzedaży Andrei Pinamontiego, który zbiera coraz lepsze recenzje i któremu Inter planuje zaproponować nową umowę, ponieważ obecna wygasa w 2021 roku.

 

Źródło: cds

Polecane newsy

Komentarze: 6

inter00

inter00 10 czerwca 2019 | 12:17   

Sprzedać Icardiego i tyle

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 10 czerwca 2019 | 12:19   

to trochę trudniejsze niż w Fifie ;)

Garon_92

Garon_92 10 czerwca 2019 | 12:38   

szkoda Belga ale można dać zapis o kwocie odkupu. Karamoh jeździec bez głowy ze sporym potencjałem, ale z młodych to najlepsza opcja na sprzedaż bez większego żalu. Pinamonti mnie szczerze nie przekonuje ale jego wartość rośnie, więc chyba lepiej poczekać i ewentualnie wtedy sprzedać.

wróbel1908

wróbel1908 10 czerwca 2019 | 13:17   

Jeśli sprzedali by Vanhausdena a dali szansę Bastoniemu Radu i Pinnamontiemu w tym bądź w przyszłym sezonieto ok przecież cała Primavera nie będzie grała w pierwszej drużynie

Ilfenomeno

Ilfenomeno 10 czerwca 2019 | 13:34   

A co z kasa za Murillo? W tym roku mieli go wykupić.

Biały

Biały 10 czerwca 2019 | 14:07   

Jedno zastrzeżenie: Inter wcale nie MUSI zgromadzić 45 mln zysków (chociaż mówi się ostatnio o 25-30 mln) a chce. Ostatni budżet, który podlegał pod porozumienie zawarte przez Thohira został już przez Uefę zaakceptowany, rozliczony i dlatego owe porozumienie już nas nie obowiązuje. Obecny budżet podlega już pod okres trzyletni, w którym Inter (podobnie jak inne kluby) może mieć maksymalną stratę 30 mln euro. Dlatego działacze chcą ten budżet zamknąć na zero, żeby zostawić sobie furtkę deficytową na kolejne okna transferowe. Z tego powodu Inter nie musi, a chce ;)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich