Ancelotti: Wymiana Insigne - Icardi? Nie

10 lipca 2019 | 08:36 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Transfery

Media jednogłośnie twierdzą, że Mauro Icardi może trafić do dwóch klubów - Napoli lub Juventusu. Jednak w obu przypadkach pojawiają się w tej sprawie nieścisłości, wynikające z wypowiedzi trenerów i działaczy.

Podczas niedzielnej konferencji, Beppe Marotta wykluczył transakcję z Juventusem, który jego zdaniem nie złożył satysfakcjonującej oferty. Wymiana Mauro Icardiego za Paulo Dybalę również nie wchodzi w grę. Wszystko wskazuje na to, że bliżej Icardiemu do Napoli, ale te przypuszczenia rozwiał poniekąd Cardlo Ancelotti, który odpowiedział na kilka pytań dotyczących Argentyńczyka.

Jakbyś porównał Mauro Icardiego i Hirvinga Lozano?

- Są to dwaj różni gracze. Jeden jak rasowy napastnik finalizuje akcje, a drugi jest bardziej kreatywny i może grać w wielu kierunkach. Oba nazwiska są bardzo ciekawe. Problem polega na tym, że piłkarze na takim poziomie nie interesują się wyłącznie Napoli, ale również innymi klubami.

James Rodriguez, czy Mauro Icardi?

- Cóż... Są to dwaj znakomici zawodnicy, ale te pytania stawiają mnie w niezręcznej sytuacji. Ocenianie piłkarzy, których tutaj nie ma, oznacza lekceważenie graczy z mojej drużyny.

Czy jest możliwość wymiany Insigne za Icardiego?

- Nie. Insigne jest kapitanem Napoli i wszyscy jesteśmy zadowoleni z jego pobytu tutaj.

Złożyłeś jakieś wnioski transferowe, czy jesteś po prostu zadowolony?

- Z dyrektorem sportowym rozmawiam codziennie, dzięki czemu zawsze można dokonać oceny. Pod koniec sezonu analizuje się, co można poprawić, by we właściwy sposób przystąpić do transferów. Jedni zawodnicy są nieosiągalni, jak na przykład Messi, a inni chętnie przyjeżdżają do Neapolu. Jeszcze inni sprawdzają ruchy na rynku transferowym, by następnie dokonać wyboru. Zawsze podejmujemy wszelkie wysiłki. Jeśli coś idzie nie po naszej myśli, szukamy alternatywy.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 5

inter00

inter00 10 lipca 2019 | 09:15   

Insignie nie oddadzą, ale mam nadzieje że informacje z prasy miały w sobie ziarno prawdy i Napoli jest skłonne zapłacić za Icardiego 60 mln

Lambert

Lambert 10 lipca 2019 | 09:25   

Messie XD jak do psa xD (edycja 2019.07.10 09:26 / Lambert)

Patryk7

Patryk7 10 lipca 2019 | 10:23   

Mauro w ubiegłym sezonie lepiej prezentował się od Lorenzo w statystyce pod względem zdobytych goli. Uważam jednak, że pod względem technicznym Włoch jest lepiej wyszkolony, do tego dysponuje świetnym uderzeniem z dystansu. Taka wymiana mogłaby być ciekawa, sęk jednak w tym, iż wielu którzy wypowiadali się na tym forum nie jest zwolennikiem piłkarza drużyny z Neapolu.

szpula

szpula 10 lipca 2019 | 10:54   

Napoli nie jest głupie, oni pozyskują klasowych graczy, żeby było na plus a my jednego sprzedamy i kupimy jednego :) co by przypadkiem poziom drużyny nie wzrósł za bardzo ..

superofca

superofca 10 lipca 2019 | 12:18   

Lorenzo Insigne to prawdopodobnie najbardziej irytujący piłkarz świata. Marnuje setki okazji, obraża się o byle co i uważa za pępek świata. Sfrustrowany megaloman z tendencją do robienia z siebie ofiary.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich