Tardelli: Barella jednym z najlepszych w Europie

12 lipca 2019 | 17:56 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Marco Tardelli rozmawiał z Gazzetta dello Sport na temat najnowszego nabytku Nerazzurrich. Były reprezentant Interu nie szczędził pochwał na rzecz Nicolo Barelli.

- Barella jest jednym z najlepszych graczy młodego pokolenia w Europie. To bardzo ważna inwestycja i Inter zrobił krok naprzód zapraszając go do składu.

Tardelli docenił nową politykę Interu odnośnie perspektywicznych graczy we Włoszech, jego podziw budzi zakontraktowanie Barelli i Sensiego w bardzo krótkim czasie. Kolejnym zagadnieniem były niuanse taktyczne, które wprowadza Conte.

- Jeśli Conte przesunie Brozovicia na pozycję mezzali, żeby zrobić miejsce dla Sensiego, to będzie to słuszny ruch, ponieważ on jest bardziej biegaczem, niż rozgrywającym. Przybył do Włoch jako atakujący pomocnik, ma talent do zdobywania goli. To będzie do niego bardziej pasowało, niż centralna pozycja.

- Przesunięcie Perisicia na wahadło jest również fascynującym eksperymentem. Jest silny i ma wielką wytrzymałość, ale będzie musiał zarządzać energią i zapewniać zespołowi balans. Dawanie za nim trzech obrońców to kalkulowane ryzyko. Conte i Marotta budują znakomity zespół.

Marco Tardelli rozegrał 300 meczy w Serie A, reprezentując czołowe kluby, takie jak Juventus i Inter. Zdobył również tytuł Mistrza Świata z Włochami w 1982 roku.

 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 12 lipca 2019 | 18:29   

Obyś miał rację Marco

SeaVent

SeaVent 12 lipca 2019 | 20:20   

Oby czekam czekam i doczekać się nie mogę.... niech już zaczną grać!! Forza Inter!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich