CAMPIONI 2021

 

Sacchi: Conte musi zrobić o wiele więcej

4 września 2019 | 19:01 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Znany włoski trener Arrigo Sacchi przyglądał się wnikliwie podopiecznym Conte w ostatnich meczach i ma dla niego pewne wskazówki. Nie obyło się bez krytycznych uwag, ale również iskierki nadziei na walkę ze Starą Damą.

- Jeśli Antonio Conte chce, żeby zespół Interu był zdolny do rywalizacji z Juventusem czy Napoli, musi nauczyć swoich zawodników, że lepiej jest zachowywać inicjatywę, niż pozostawiać ją oponentom. Dokładnie to się stało, kiedy Cagliari strzeliło. Wpuszczanie przeciwników do boxu, czy pozwalanie im na podejście na małą odległość jest zawsze bardzo niebezpieczne.

- Antonio powinien również nauczyć ich pressingu, który powoduje przewagę i pozwala grać swoje. To jeden z najlepszych trenerów na świecie i potrafi nadać zespołowi pięknego, zwycięskiego obrazu.

- To będzie fundamentalny punkt dla włoskiego futbolu, zarówno w rozwoju, jak i ewolucji. Zespół dojrzeje szybciej dominując mecze, a nie pozwalając na to przeciwnikom.

Arrigo Sacchi największe tryumfy celebrował na ławce trenerskiej AC Milan, z którym zdobył Mistrzostwo Włoch, dwukrotnie Puchar Interkontynentalny, również dwukrotnie Puchar Mistrzów, po jednym razie Superpuchar UEFA i Superpuchar Włoch. Wszystkie trofea udało mu się osiągnąć na przełomie lat 80' i 90'. 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 5

inter00

inter00 4 września 2019 | 19:50   

Już Conte dobrze wie co powinien robić

superofca

superofca 4 września 2019 | 20:22   

Sacchi zdobył dwukrotnie puchar mistrzów, a nie puchar uefa. I ma rację.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 4 września 2019 | 21:27   

Dzięki @superofca, jak zwykle galopuję, masz oczywiście rację i chodziło o Puchar Mistrzów.

master

master 4 września 2019 | 22:59   

może i racja ale też niekoniecznie do końca, bo pressing mocno męczy i lepiej zaprosić przeciwnika, szczególnie słabszego na naszą połowę, niż uganiać się za piłką przez 70 minut, żeby później nie mieć siły na ostatnie 20.

superofca

superofca 5 września 2019 | 00:09   

Maciej, teraz nazwy pucharów się pozmieniały to też można czasem się zapomnieć :D
Master, pressing ma na celu przejęcie inicjatywy, a nie uganianie się za piłką - pressing, odbiór, kontra, gol, powtórz.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich