List Curva Nord odbił się szerokim echem

6 września 2019 | 07:19 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

O tym jak list członków Curva Nord do Romelu Lukaku podzielił kibiców Interu na całym świecie, możemy zaobserwować także w naszym serwisie. News dotyczacy listu zyskał bardzo wiele komentarzy, które zawierały przeciwstawne opinie. Można jednak założyć, że większość osób nie zgadza się z tym co twierdzi Curva Nord i treść listu uważa za skandaliczną.

Przekaz płynący z listu poszedł w świat i nie jest to dobre dla wizerunku Interu. Temat jest również szeroko omawiany we Włoszech, gdzie wypowiadają się licznie osoby ze świata futbolu, ale nie tylko.

Enrico Mentana (dyrektor LA7)
- Jest mi wstyd, że dzielę moją pasję do Interu z nimi. Jestem fanem Interu jak każdy kto kocha wartości w sporcie.

Enrico Bertolino (postać telewizyjna)
- Rasizm to nie gra. Wolałby, aby Curva Nord wydała jakiś list dedykowany Giacinto Facchettiemu, patrząc na 13. rocznicę jego śmierci.

Gianfelice Facchetti (syn Giacinto)
- Niestety pewne rzeczy pojawiły się i były słyszane ze strony Curva Nord. Jeśli chcesz zdenerwować rywala, to gwiżdżesz, a nie wydajesz z siebie odgłosy małpy. Musimy dopilnować, aby na stadionach dominowała cywilizacja.

Źródło: cds

Polecane newsy

Komentarze: 8

Hagaen

Hagaen 6 września 2019 | 08:22   

Nie komentowałem samego listu, ale zrobię to tu.

Dla mnie CN od jakiegoś czasu zachowuje się bardzo prostacko, natomiast ten list przekracza jakiekolwiek granice kultury osobistej, dobrego smaku i zdrowego rozsądku. Przyznam, że napisali to chwytliwie i próbowali zasmakować brak klasy. Trzeba być kretynem, żeby twierdzić, że futbol wyzwala takie emocje, które ujawniają Cię jako największego prostaka i rasistę. Skoro twierdzą, że udawanie małpy ma zdekoncentrować czarnego piłkarza, ale białych tak nie traktują już, no to czy nie ma większego dowodu na to, że utożsamiają murzyna z małpą? Dowodzi to, że prowokują go tak, żeby wpłynąć na jego odczucia, na fakt, że czarni mieli zawsze pod górkę i porównują ich do podludzi, do małp. Ich prymitywne skojarzenia słusznie wpływają na stan psychiczny takiego piłkarza, wzbudzając w nim gniew, oburzenie - czy nie ma większego dowodu, że robiący tak ludzie to prymitywny i rasiści? Nieważne, że jak im przejdzie to określają się mianem normalnych i mówią, "witaj Romelu"...

Sam grałem tylko trochę dla zabawy, rozumiem emocje, frustrację i że można sypnąć paroma kurwami, ale to jest ostre przegięcie. Wstyd mi za CN.

Larry

Larry 6 września 2019 | 09:54   

"Jeśli chcesz zdenerwować rywala, to gwiżdżesz, a nie wydajesz z siebie odgłosy małpy."

Otóż to.

shinveji

shinveji 6 września 2019 | 11:49   

w sumie jak przyszedl do nas to pierwsze co powiedzialem to to ze fajnie ze mamy taka wielką, silną, zajebistą małpe z konga

Luq1989

Luq1989 6 września 2019 | 12:49   

@ Shinveji ... ogarnij się ... tak jak i CN powinna się ogarnąć. Generalnie jestem przeciwko nadwrażliwości, która obecnie panuję w świecie i łagodzenia wszelkiego rodzaju mniejszości poprzez dawanie im specjalnych przywilejów (czyt. LGBT, semityzm itd.), natomiast wydawanie takich odgłosów nie ma nic wspólnego z kibicowaniem. Zdenerwować można na wiele różnych sposobów, popatrzcie na niektórych fanów z Anglii śpiewających "You've only scored 4... you've only scored 4... how shit must you be you've only scored 4" ... mistrzostwo po prostu. Można w jajcarski sposób dopiec rywalowi? To co zaprezentowała CN tym listem jest żałosne.

shinveji

shinveji 6 września 2019 | 16:28   

ja to tak humorystycznie. kiedys moim najlepszym kumplem byl murzyn i z wieloma tez studiowalem.

Lethal Doze

Lethal Doze 6 września 2019 | 17:36   

CN banda kretynów, rasistów i faszolków

Optajmista

Optajmista 6 września 2019 | 23:56   

super ci kibice, tacy nie za mądrzy

hawk247

hawk247 6 września 2019 | 23:59   

Curva Nord pijana albo niespełna rozumu


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich