Jednym radość, drugim smutek

7 września 2019 | 08:39 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Za nami kolejny dzień z meczami reprezentacji. Nasza drużyna słabo zaprezentowała się na tle Słowenii i doznała pierwszej porażki w bieżących eliminacjach. Jak radzili sobie inni? Zapraszamy na krótki raport z wczorajszych występów piłkarzy Interu Mediolan w narodowych barwach.

Chorwacja rozbiła na wyjeździe zespół Słowacji 4:0. Marcelo Brozović rozegrał cały mecz i asystował przy dwóch trafieniach swoich kolegów. Z przyzwyczajenia przyglądamy się również poczynaniom Ivana Perisicia, który wpisał się na listę strzelców. W zupełnie innym nastroju, co zrozumiałe, był Milan Skriniar. Słowak zagrał całe spotkanie, lecz miał swój udział przy dwóch straconych golach.

Jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo odniosła reprezentacja Austrii, która będzie najbliższych rywalem Polaków. Valentino Lazaro i spółka rozgromili Łotwę aż 6:0. Zawodnik Interu wybiegł na murawę w wyjściowej jedenastce i pozostał na niej do 69. minuty spotkania. Niestety nie udało się mu zapisać w protokole meczowym.

Cztery trafienia obejrzeli kibice zgromadzenie na stadionie w Serravalle, lecz do siatki trafiali wyłącznie piłkarze przyjezdnych. Belgia pewnie ograła San Marino 4:0. Niestety Romelu Lukaku nie wziął udziału w meczu, którego przebieg śledził z wysokości ławki rezerwowych.

Grano również towarzysko. Młodzieżowa reprezentacja Włoch (U-21) ograła rówieśników z Mołdawii 4:0, a cały mecz w barwach Azzurrich rozegrał Alessandro Bastoni. Drugą wygraną podczas turnieju w Limoges zaliczyła również Francja U-18. Trójkolorowi wygrali 2:0 z Portugalią, a pełne 90 minut zaliczył Lucien Agoume