CAMPIONI 2021

 

Mazzola: Conte i Mourinho są podobni

12 września 2019 | 17:24 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Sandro Mazzola udzielił wywiadu FCInterNews. Były piłkarz ocenił grę Romelu Lukaku, szanse na mistrzostwo, okno transferowe, a także odejście Icardiego.

- Naprawdę lubię Lukaku. Na początku byłem trochę sceptyczny, ale wystarczyło zobaczyć go przez dwadzieścia minut na San Siro, przeciwko Lecce, by zrozumieć jego znaczenie. Nie będzie to napastnik, który zdobędzie dwadzieścia pięć bramek na sezon, ale osiemnaście. Mniej goli rekompensuje świetna praca wykonana dla zespołu. Jego ruchy są złotem dla pomocników, którzy mogą zdobyć z nim więcej goli.

- Przybycie nowego trenera, zwycięscy, który wraz z zakupami w postaci Lukaku, Godina i Sensiego jest w stanie wypełnić lukę. Przyszłość Juventusu nie jest ważna. Antonio Conte jest profesjonalistą, który sprawia, że wszyscy są lepsi. Od czasów Mourinho, Nerazzurri nie mieli lidera takiego formatu na ławce trenerskiej. Jego obecność jest warta dziesięć punktów więcej w klasyfikacji. Ma taką samą inteligencję i przebiegłość jak Special One. Są bardzo podobni.

- Podoba mi się Sensi. Nie jest to dla mnie zaskoczeniem, ponieważ znam go jeszcze z czasów gry w niższych kategoriach. To przykład tego, jak nasi menadżerowie powinni łowić więcej we Włoszech i uważniej przyglądać się rynkom Serie B i Serie C, zamiast zawsze szukać obcych elementów.

- Jak postąpiłbym z Icardim? Jako trener, gdybym znalazł się w podobnej sytuacji, starałbym się go odzyskać. Pomimo wielu problemów, które się pojawiły, pozostaje świetnym napastnikiem. Wezwałbym go na trasę i zmusił do gry w sparingach. Wciąż mógłby być ważny i stworzyć wspaniałą parę z Lukaku.

Źródło: FCInterNews

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 12 września 2019 | 20:56   

W porównaniu Lukaku-Icardi, liczby są po stronie argentyńczyka, tylko on sam sobie sytuacji nie zrobi. Lukaku jest inny, już po 2 meczach było widać że Belg więcej daje zespołowi aniżeli Icardi. Razem mogliby stworzyć bardzo interesujący duet, o którego skuteczności nigdy się nie dowiemy


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich