Sala: Kluby mogą odkupić stadion od miasta

13 września 2019 | 17:24 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

O stadionie raz jeszcze. Władze Mediolanu zamierzają za wszelką cenę nie dopuścić do wyburzenia Stadio Giuseppe Meazza, więc postanowiły przekonać kluby do... odkupienia obecnego obiektu z rąk miasta. Burmistrz Giuseppe Sala przedstawił najnowszy plan w rozmowie z Corriere della Sera.

- Na chwilę obecną, istnieją dwie możliwości: nowy stadion w dzielnicy San Siro albo przenosiny do Sesto San Giovanni. Od siebie dodałbym trzecią opcję, bowiem jesteśmy gotowi sprzedać stadion, jeśli taka możliwość zostanie wzięta pod uwagę. 

- Boimy się możliwości budowy nowego stadionu i taka opcja nie jest przez nas mile widziana, lecz mówimy tutaj o dwóch prywatnych klubach, które w słusznym interesie mogą zdecydować się na taki krok. 

- Rada Miasta absolutnie nie chce zarabiać na San Siro. Niech zewnętrzna firma przeprowadzi wycenę, która pozwoli oszacować wartość obiektu. Nie mamy absolutnie żadnej potrzeby ani zainteresowania spekulacjami na ten temat. Szacuję, że stadion może być wart 70 mln euro. 

- Wybór leży jednak po stronie klubów. Jeśli wolą zdecydować się na budowę nowego stadionu, będzie to ich decyzja. Mogę tylko próbować przekonać ich wszystkimi dostępnymi sposobami, a teraz oferuję taką możliwość.

Źródło: Corriere della Sera

Polecane newsy

Komentarze: 7

maciosincho

maciosincho 13 września 2019 | 17:41   

Ja bym odkupił i wyrzucił Milan albo niech nam płacą za wynajem

adi03

adi03 13 września 2019 | 17:47   

70 mln euro?? .. Milan niech buduje swój albo niech gra na Interu warunkach..

Kevin

Kevin 13 września 2019 | 19:10   

Przypominam, ze to my się wprowadziliśmy do nich xd

_tripletta_

_tripletta_ 13 września 2019 | 21:02   

Na jakiej podstawie możemy wyrzucić bilan skoro oni dzierżawią ten sam stadion. Do wykupienia Meazza potrzeba by była zgoda Milanu. Nie mamy nic do powiedzenia. Po drugie jak Kevin słusznie zauważył to my na Meazza jesteśmy gościem a nie bilan niestety.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 13 września 2019 | 21:30   

Władze miasta zmiękły chyba za późno, gdyby ta propozycja padła zanim poszły inwestycje w przyszłą budowę, modernizacja pewnie byłaby brana poważniej pod uwagę. Marzę o pozostawieniu San Siro i odnowieniu obiektu, ale odkładając na bok romantyzm, obawiam się, że już po frytkach. Chyba, że wszelkie "plany" do tej pory były gierką z miastem, żeby odkupić stadion za stosunkowo niską kwotę. To byłby majstersztyk ze strony obu klubów. Poczekamy, zobaczymy.

superofca

superofca 14 września 2019 | 12:27   

70 milionów i ok. 200-300 na modernizację? To by miało sens.

Hagaen

Hagaen 14 września 2019 | 14:32   

Marzy mi się odyebany, odrestaurowany i zmodernizowane GM, które by stało się ikoną architektury na nowe tysiąclecie, bo ikoną architektury Mediolanu jest już bez wątpienia.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich