Piłkarze po meczu z Milanem

22 września 2019 | 02:29 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Wypowiedzi piłkarzy Interu Mediolan po wygranych derbach z Milanem. Oto co powiedzieli wybrani gracze:

Romelu Lukaku:
- Jestem naprawdę szczęśliwy z wyniku i trzech punktów, ponieważ to jest szczególny mecz. Musimy teraz natychmiast myśleć o meczu z Lazio, który będzie trudny. Moje relacje z Conte? On jest naprawdę dobrym trenerem, jest kimś kto pomaga piłkarzowi bardzo się rozwinąć. W wieku 26 lat, potrzebowałem takiego trenera, który codziennie motywuje. Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem i zakładam tę koszulkę.

Samir Handanović:
- Moi koledzy spisali się bardzo dobrze, że nie miałem wiele do roboty. Graliśmy dobry mecz i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Muszę dać przykład, jestem tutaj od wielu lat i muszę brać odpowiedzialność za pokazywanie co Inter znaczy tym, którzy tutaj przychodzą. Teraz, mamy z przodu dwóch graczy, którzy dają nam dodatkowe opcje i obrońcy nie wiedzą czasem co robić, co tworzy nam więcej miejsca. Nasz sposób gry od tyłu nie jest zbyt piękną rzeczą, ale daje korzyści dla zespołu. Remis w Champions League był przydatny dla naszego rozwoju. Zrozumieliśmy, że mamy nad czym pracować i to pomogło nam dziś wygrać.

Danilo D'Ambrosio:
- Jak mogłem tego nie strzelić? (o sytuacji z 1 połowy - przyp.red.). Zawsze chcę dać z siebie maksimum ile mogę. Gdybym miał dociekać, to może pomyślałem zbyt wcześnie, że już strzeliłem i to był błąd. Na szczęście na koniec to nic nie zmieniło. Granie szeroko jako część pomocy sprawia, że łatwiej jest kreować sytuacje strzeleckie w porównaniu do grania jako obrońca. Dla mnie to nie robi jednak wielkiej różnicy. Dynamika się zmienia, ale intensywność musi być zawsze wysoka by wygrywać. Ten skład jest budowany, by stworzyć problemy zespołom, które w poprzednich latach radziły sobie lepiej od nas. Wyścig się rozpoczął, jesteśmy na szczycie, ale to dopiero wrzesień. Posiadanie trenera jak Conte podnosi poprzeczkę, ale także oczekiwania. Remis jest dla nas jak porażka. Dynamika naszej gry jest inna niż Milanu, wciąż musimy się poprawić, gdyż nie osiągnęliśmy jeszcze 100%. Z poświęceniem i pragnieniem do poprawy, z pewnością poczynimy kroki naprzód.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 22 września 2019 | 08:16   

Do teraz się zastanawiam jak DD tego nie strzelił :D


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich