Lautaro: Gra z Messim to spełnienie marzeń

5 października 2019 | 14:08 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Lautaro Martinez udzielił dość obszernego wywiadu Sky Sport Italia. Tematy poruszane przez dziennikarzy dotyczyły największych zawodników współczesnego futbolu, pojedynku z Barceloną, zbliżającego się Derby d'Italia i tradycyjnie już Mauro Icardiego.

- Na koniec meczu Messi podszedł wymienić się koszulkami i byłem z tego powodu szczęśliwy, ponieważ to zupełnie jak w domu. Więź między nami narodziła się w reprezentacji narodowej. On bardzo zwraca uwagę na szczegóły i jest dla mnie punktem odniesienia. Kiedy gramy razem, myślę jednak tylko o Interze. Teraz, kiedy mamy okazję reprezentować razem z Messim Argentynę, to jest jak spełnienie marzeń. Obserwuję go, żeby dorosnąć.

- Conte zadzwonił do mnie pierwszego dnia, żeby powiedzieć, że chce mnie trenować. To typ szkoleniowca, który naprawdę lubię. Ma poważny tok rozumowania, zawsze zaleca ciężką pracę i chce mieć pewność, że przeniesiemy na murawę dokładnie to czego nas nauczy na treningach.

- Juventus ma wielu istotnych zawodników - odparł zapytany o pojedynek z największą gwiazdą Starej Damy - To będzie trudna gra, podobnie jak ta ze środy. Spróbujemy odnowić się fizycznie, aby zagrać na sto procent. Conte wybierze najlepszą jedenastkę. Znamy jakość Cristiano Ronaldo, on jest jak Messi, ale będziemy mierzyć się z wieloma mistrzami. Spróbujemy dać z siebie wszystko, pamiętając jednak, że jest to osoba która może zaburzyć balans.

- Zmierzamy od meczu do meczu, to dzięki Conte i zawodnikom mamy teraz zupełnie inną mentalność. Spróbujemy dać z siebie najlepszą dyspozycję i wtedy zobaczymy co się stanie.

- Dla mnie ostatni sezon był adaptacyjny, oczekiwałem więcej gry, ale to nie było możliwe z wielu różnych powodów. W obecnym za to świetnie odnalazłem się w drużynie narodowej. Chcę podążać tą drogą i jestem przekonany, że gole przyjdą z czasem.

- To był problem pomiędzy nim i klubem - odpowiedział, kiedy na koniec rozmowy pojawił się temat Mauro Icardiego - On potrzebował gry i jestem zadowolony, że radzi sobie w PSG. Rozmawiałem z nim i z innymi. Jestem szczęśliwy, że wszystko idzie dobrze.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 5 października 2019 | 17:06   

W końcu się odblokował, więc pójdzie teraz tylko z górki


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich