Pinamonti i Vanheusden jeszcze wrócą

19 października 2019 | 11:55 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Transfery

Dzisiejsze Tuttosport donosi o planowanym powrocie Andrea Pinamontiego i Zinho Vanheusdena do Mediolanu. Obaj zostali sprzedani w letnim okienku transferowym, ale na korzystnych warunkach.

Włoch powędrował do klubu FC Genoa, w którym uzbierał w tym momencie 6 występów, zaliczył jedno trafienie i dwie asysty. Wartość 20-latka stale rośnie. Umowa zawarta pomiędzy klubami w lipcu zakłada wypożyczenie z obowiązkowym wykupem, ale Nerazzurri zabezpieczyli sobie prawo do pierwokupu piłkarza. Dzięki dobrym relacjom między klubami Inter zarobił 18 mln euro na transakcji, ale jeśli będzie chciał odkupić zawodnika zapłaci tylko 2 mln euro więcej.

Bardzo podobna sytuacja prawna dotyczy Zinho Vanheusdena. Defensor przebywa obecnie w Standardzie Liege, z którym również zaliczył 6 meczy w tym sezonie. Inter zachował prawo pierwokupu piłkarza do 2021 roku. Dzięki sprzedaży z udziałem Belga do Mediolanu wpłynęło 12,6 mln euro i w razie potrzeby Inter znów nie będzie musiał dopłacać wiele, aby ściągnąć go z powrotem.

Według dziennikarzy jedyną niewiadomą jest moment, kiedy klub ściągnie piłkarzy do Mediolanu. W grę wchodzi następne lub jeszcze kolejne lato w 2021 roku. Wiele będzie zależało od rozwoju piłkarzy i sytuacji w klubie, ale według raportu włodarze już podjęli decyzję w sprawie ich przyszłości.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 19 października 2019 | 12:12   

Może Vanheusden nie jest bardzo potrzebny, ale Pinamonti bardzo by się przydał. Wysoki, silny, zastępstwo dla Lukaku jak znalazł. Dodatkowe plusy to że jest to młody włoch i jeszcze wychowanek

Garon_92

Garon_92 19 października 2019 | 12:58   

Za dwa lata Godin będzie już raczej u schyłku, Bastoni powinien go zastąpi i przyda się kolejny do rotacji. Pianmonti fajny ale lepiej niech pogra dwa lata w Genoi ogra się na poziomie SerieA przepracuje dwa okresy. Bo tak wróci i ława.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich