Agent: Dalbert odnalazł siebie

19 listopada 2019 | 15:12 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Latem wydawało się, że Antonio Conte może dokonać kolejnego piłkarskiego cudu i doprowadzić do stanu użyteczności Brazylijczyka Dalberta. Piłkarz naprawdę nieźle spisywał się w przedsezonowych sparingach, lecz w ostatecznym rozrachunku został pożegnany bez żalu i zastąpiony wychowankiem Cristiano Biraghim.

Pomimo zmiany barw klubowych, Dalbert Henrique postanowił potwierdzić, że doniesienia o zwyżce formy nie okazały się przesadzone. 26-latek momentalnie wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce Fiołków i zbiera bardzo dobre recenzje za swoje występy. Bronią go również liczby (4 asysty). 

Agent Brazylijczyka nie jest zaskoczony takim obrotem spraw. Emerson Figueroa rozmawiał z dziennikarzem La Nazione:

- W barwach Interu nie był w stanie wyrazić siebie. Dopiero teraz zaczął spłacać swoje długi. Jestem w stałym kontakcie z dyrektorami Violi, ale najważniejsze, aby nadal odgrywał kluczową rolę w zespole, jak ma do miejsce dotychczas. Jego występy nie są dla mnie zaskoczeniem. Fakt, że ma pewne miejsce u trenera Montelli jest nagrodą za ciężką pracę jaką wykonał. 

- Dalbert wygląda bardzo dobrze. Natychmiast przystosował się do nowego zespołu i nowego miasta. Wyznał, że kocha Florencję. W barwach Violi zapracował sobie na zaufanie trenera oraz zarządu.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 19 listopada 2019 | 17:03   

Jestem przekonany że gdyby został, grałby w miarę regularnie na przyzwoitym poziomie. Osobiście mi go szkoda, bo Biraghi jak na razie nie okazał się zbawcą lewej strony

Darkos

Darkos 20 listopada 2019 | 17:41   

Dla mnie on już stracony dla nas. Oby go Viola wykupiła i wtedy o kimś sensownym pomyślimy, bo faktycznie Biraghi to max na zmiennika.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich