Sala: Musimy rozmawiać

22 listopada 2019 | 14:50 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Trwa impas w stadionowych rozmowach między klubami z Mediolanu, a władzami miasta. Giuseppe Sala w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport podkreślał, że kwestia ochrony San Siro ma dla  niego charakter priorytetowy. Burmistrz apelował również o rzeczową dyskusję między zainteresowanymi stronami, bez udziału zbędnych pośredników. 

- Będziemy mogli mówić o zwycięstwie, gdy obie strony będą zadowolone. Wydaje mi się, że poszukiwanie rozwiązania, który sprawi, że San Siro nie zostanie zburzone jest obecnie wolą większości mieszkańców. Pytam, czy istnieje możliwość, poparta ekonomią zdrowego rozsądku, aby przekształcić obecny stadion w nieco mniejszy obiekt? Szukamy rozwoju, lecz chodzi raczej o zrównoważony rozwój tego, co funkcjonuje już właściwie.

- Mam pewne wątpliwości, więc nawołuję do rozmowy. Część fanów może myśleć, że miasto przeszkadza klubom, ale jako administrator Mediolanu muszę chronić zasoby, które zostały mi powierzone. Jeśli przejdziemy od dialogu między prawnikami do dialogu między technikami, można będzie znaleźć rozwiązanie. 

- Żadne spotkanie nie jest zaplanowane, ale chciałbym, aby doszło do rozmów twarzą w twarz. Sprawa jest na tyle poważna, że jestem gotów osobiście zasiąść do rozmów. Dialog to nie same litery, lecz kontakt bezpośredni. 

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 3


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich