Cassano: Inter wygra scudetto

31 grudnia 2019 | 02:35 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Antonio Cassano nigdy nie gryzie się w język i zawsze mówi wszystko, co leży mu na przysłowiowej wątrobie. Były znakomity piłkarz, a obecnie ceniony ekspert telewizyjny, ponownie wyraził swoje przekonanie na temat sukcesu drużyny prowadzonej przez Antonio Conte. Cassano w krytycznych słowach odniósł się również do pracy Maurizio Sarriego.

- Od końca sierpnia powtarzam, że Inter wygra scudetto. Antonio Conte jest szkoleniowcem, który zapewnia drużynie dodatkowe 15-20 punktów w sezonie. To fachowiec klasy premium, on rozpala ogień w swoich zawodnikach. Przyznaje jednak, że nie sądziłem, iż Romelu Lukaku tak szybko zaaklimatyzuje się w Serie A. Poświęca się dla drużyny i ledwie po dwóch miesiącach nauczył się włoskiego.

- Lautaro Martinez jest świetnym napastnikiem. Będziemy rozmawiać o nim przez najbliższe 10 lat. Jeśli chodzi o Sebastiano Esposito, widać, że chłopak ma w sobie ogień i determinację, aby coś osiągnąć. Nie każdy może grać z taką pewnością siebie na San Siro w wieku 17 lat. Ma szczęście, że trafił na trenera Conte, ponieważ on zapewnia najlepsze warunki do rozwoju. Pragnę podziękować Ausilio za podpisanie graczy, którzy wpasowują się w filozofię Antonio Conte.

- W ostatnich latach Sarri osiągał dobre wyniki, lecz wcześniej pracował na poziomie Serie B i Serie C. Uważam go za zwykłego trenera. Dzisiaj Juve ma 10 punktów więcej dzięki duetowi Dybala - Higuain, a wiec graczom, których desperacko starali się sprzedać latem. Gdyby do tego doszło, Bianconeri nie byliby na równi z Interem. 

- Problem z Juve polega na tym, że im nie zależy na dobrej grze. Oni chcą wygrywać, a nie jestem przekonany, czy Sarri jest w stanie tego dokonać. W Lidze Mistrzów jest 5-6 zespołów silniejszych od Juventusu, jak Real Madryt czy Manchester City. Mam poważne wątpliwości, czy będą w stanie osiągnąć sukces.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 2

Maciej Pawul

Maciej Pawul 31 grudnia 2019 | 07:20   

Celnie co do Dybali. Krystyna jest znakomity, ale sam wózka nie pociągnie.

Lambert

Lambert 31 grudnia 2019 | 12:38   

A ten dalej swoje xd


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich