Borja Valero: Udowodniłem, że nie odstaję poziomem

22 lutego 2020 | 01:25 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Cichym bohaterem pucharowej rywalizacji w Razgradzie okazał się Borja Valero. Hiszpan rozegrał bardzo solidne 90 minut, a dodatkowo mógł pochwalić się 98% skuteczności podań. Pomocnik Interu rozmawiał z reporterem Sky Sport Italia o decydującej fazie sezonu i swojej roli w zespole Antonio Conte. 

- Najważniejsze było zwycięstwo i zdobycie możliwie największej ilości bramek, aby ze spokojem podchodzić do meczu rewanżowego. Rywalizacja jeszcze nie jest zakończona, ale zrobiliśmy spory krok w kierunku awansu. Łudogorec chciał jak najlepiej zaprezentować się na tle rywala pokroju Interu. Po nieco powolnym początku udało się osiągnąć pozytywny rezultat. 

- Rozpoczyna się okres, w którym z meczu na mecz będzie trudniej, bo stawka jest wysoka. Już tego doświadczyliśmy, ponieważ pogubiliśmy punkty z zespołami, które potrafiliśmy pokonać w pierwszej rundzie. Na górze tabeli jest ciasno, więc musimy zbierać jak najwięcej punktów, aby do samego końca liczyć się w grze i zachować szanse na sukces. Grupa może stanowić różnicę w tym momencie. Musimy pozostać zjednoczeni. Pozostało wiele spotkań do rozegrania, każdy będzie miał do odegrania małą rolę i musi wnieść swój wkład z korzyścią dla zespołu. 

- Początek sezonu był dla mnie nieco kłopotliwy, ponieważ nie grałem. Pracowałem jednak bardzo ciężko i pomogły mi nieco kontuzje w zespole, które dały ma okazję do pokazania swoich umiejętności. Udowodniłem, że jestem na tym samym poziomie, co reszta drużyny. Cieszę się, ponieważ to była dla mnie ważne. Odzyskałem motywację.

- Eriksen jest naprawdę ważnym graczem. Już w przeszłości stawiałem mu czoła i sprawiał nam wiele trudności. Mamy nadzieję, że w końcówce sezonu odegra ważną rolę.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00 22 lutego 2020 | 10:38   

Zawsze lubiłem Borje za jego boiskową inteligencję. Uważam że nawet teraz mógłby grać częściej, ze słabszymi drużynami za Brozo, żeby to odciążyć. Po sezonie jednak zostawiłbym jemu decyzję, jeżeli będzie chciał odejść do Chin czy gdzieś gdzie dobrze zarobi, nie róbmy mu problemu. Jeżeli będzie chciał zakończyć karierę u nas, to zostawić go bo jego doświadczenie i inteligencja w grze Pomoże młodszym graczom, a i wejść czasami będzie mógł z zespołami z dołu tabeli.

Hagaen

Hagaen 22 lutego 2020 | 22:39   

Ja jestem jednym z tych, którzy nie poznali się na jego talencie i, o ile cenię piłkarzy inteligentnych, o tyle Borja dla mnie nie do końca taki jest, po prostu mnie nie zaczarował, a w dodatku chooyek: " pomogły mi nieco kontuzje w zespole, które dały ma okazję do pokazania swoich umiejętności."

kretos

kretos 23 lutego 2020 | 07:42   

A co w tym chooyowego ? Przecież każdy powie, ze taka właśnie jest prawda, gdyby nie kontuzje nie powąchałby placu... Borja to taka słabsza wersja Xaviego, mimo wszystko szacunuje go bardzo i doceniam to, ze daje z siebie maksa


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich