Conte w przeddzień Derby d'Italia

7 marca 2020 | 14:45 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Klasyczne konferencje przedmeczowe zostały wprawdzie odwołane, ale Antonio Conte udzielił obszernej wypowiedzi dla InterTV. W przeddzień kluczowego starcia z Juventusem Turyn szkoleniowiec wydaje się być pewny swoich podopiecznych.

Przebieg przygotowań

- Mimo trudności zbliżamy się do meczu we właściwy sposób, zmiana harmonogramu i anulowanie meczów nie było dla nas łatwe, ale jak powiedziałem chłopcom, musimy szybko się dostosować, kontynuować ciężką pracę, którą wykonujemy i zawsze starać się jak najlepiej. Ogólnie jesteśmy w dobrej formie. Oczywiście musieliśmy zmienić nasze plany, ale treningi przebiegły znakomicie i z tego punktu widzenia chłopcy są niezwykli, ponieważ są gotowi poświęcić się i mają wielki głód, aby podnieść poprzeczkę. Teraz mamy szansę na rozegranie tych kluczowych gier, które mają duże znaczenie dla tabeli ligowej. Podchodzimy do tego wyzwania z ogromnym pragnieniem i determinacją oraz inteligencją, aby dostosować się do zmian.

O zamknięciu stadionu dla kibiców

- Oczywiście sytuacja jest trudna, ponieważ tłum jest ważny podczas gry w piłkę nożną, szczególnie w tak ważnych meczach. Jednak w tym bardzo delikatnym momencie musimy bardzo uważać, ponieważ zdrowie publiczne jest najważniejsze, musimy się przystosować, aby zapewnić jak najbezpieczniejsze warunki.

Na temat przeciwnika

- Każdy mecz ma swoją historię, nieuniknione jest, że w tego rodzaju grze małe szczegóły będą miały znaczenie. Wiemy, że stoimy w obliczu bardzo silnego zespołu i mamy najwyższy szacunek do tego, co robią. Z naszej strony mamy głód i determinację, aby ciężko pracować i być jak najwyżej. Ważne jest, abyśmy podnieśli poprzeczkę. Juventus przeciwko Interowi będzie świetną grą, ale ważne jest to, że kryje się za tym duży wpływ na tabelę ligową. Jest to świadectwo pracy wykonanej przez graczy i zawsze będę im wdzięczny za to, co dają każdego dnia oraz za to, że sami mają ambicje bycia konkurencją.

O formie Lukaku

- Mogę być tylko szczęśliwy. Romelu ma się bardzo dobrze na pierwszym roku we Włoszech, jest świetnym przykładem i ciężko pracuje, aby poprawić siebie i zespół. Jestem bardzo zadowolony z tego, co robi, ale nie zapominajmy, że za nim stoi świetny zespół, który wspiera go we wszystkim.

Kolejne spotkanie w Lidze Europy

- To będzie trudna, naprawdę trudna gra. Getafe to rewelacja w hiszpańskim futbolu, łączy jakość i wytrwałość, są zwartym zespołem prowadzonym przez znakomitego trenera. Musisz być dobry, aby robić postępy i wiemy, że pierwszy etap będzie za zamkniętymi drzwiami, więc będziemy musieli dostosować się do tej sytuacji, wiedząc, że w Hiszpanii zmierzymy się z przeciwnikiem w świetnej formie.

Na temat zmian w terminarzu i sytuacji we Włoszech

- Nie jest to łatwe, ponieważ jest to delikatna sytuacja, wszyscy mamy rodziny i nieuniknione jest, że nie jesteśmy obojętni na to, co się dzieje. Wszyscy staramy się poradzić sobie z tą sytuacją w najlepszy możliwy sposób. Skoro o tym rozmawiamy, ważne jest, abyśmy wiedzieli, że w dniu meczu mamy przejrzysty program, ponieważ jako najlepsi profesjonaliści musimy zaplanować i przygotować każdy drobny szczegół. Piłka nożna zawsze odzwierciedla zarówno wartości ludzkie, jak i sportowe. Musimy walczyć w tym trudnym czasie z jeszcze większą siłą niż zwykle.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

superofca

superofca 7 marca 2020 | 21:48   

Chciałoby się im wjebać ze 4 ale jak będzie trudno przewidzieć, pewnie 2:1 dla juve po karnym, a dla nas ze dwie nieuznane bramki.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich