Ceferin: Sezon zakończy się 3 sierpnia

5 kwietnia 2020 | 10:19 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

W rozmowie z niemiecką telewizją ZDF, Aleksandar Ceferin podkreślił, że celem UEFA będzie dogranie sezonu na boisku. Terminarz i forma rozgrywek pozostaje jeszcze niewiadomą, lecz prezydent pozostaje optymistą w tej kwestii.

- Musimy zakończyć sezon do 3 sierpnia, zarówno w lidze Mistrzów, jak i Lidze Europy. Znaleźliśmy się w niezwykłej sytuacji, dlatego pozostajemy elastycznie w kwestii terminów i godzin. Jeżeli kryzys minie wcześniej, możemy rozpocząć szybciej.

- Możemy grać w obecnym systemie lub rozgrywać tylko jeden mecz na neutralnym terenie. System Final Four czy Final Eight, na razie jest tylko jedną z opcji. 

- Jedyną złą decyzją jaką moglibyśmy podjąć w tym momencie byłoby granie w sposób, który zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu zawodników, fanów i sędziów. Jeżeli warunki tylko na to pozwolą, nie widzę żadnego problemu.

Przypomnijmy, że Nerazzurrich czeka rywalizacja w hiszpańskim Getafe w w 1/8 finału Ligi Europy. Najbardziej prawdopodobny scenariusz sugeruje, iż o promocji do dalszych gier zdecyduje tylko jedno spotkanie rozgrywane na neutralnym boisku.

Źródło: ZDF

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 5 kwietnia 2020 | 11:35   

Podobno Uefa grozi wykluczeniem klubów z europejskich pucharów z państwa, które stwierdzi że nie chcą dokończyć ligi. Więc jedno wielkie XD dla nich.

Dominik

Dominik 5 kwietnia 2020 | 18:09   

UEFA już zdementowała to że Ceferin rzekomo powiedział że wszystkie rozgrywki mają się zakończyć do 3. sierpnia.
Priorytetem jest dokończenie rozgrywek, ale UEFA na razie nie ustaliła żadnego deadlinu.
Patrząc na sytuację we Włoszech, to wg mnie powrót do treningów będzie możliwy najwcześniej we wrześniu.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich