Co dalej z Lazaro?

3 maja 2020 | 15:04 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Transfery

Valentino Lazaro już 30 czerwca powróci z wypożyczenia do Newcastle. Do tego momentu wypadałoby podjąć konkretne decyzje odnośnie jego przyszłości.

Od momentu wypożyczenia w styczniu zdążył zagrać tylko w czterech spotkaniach Premier League, więc ciężko oceniać jego wkład w 13 miejsce w tabeli Newcastle. Sam piłkarz wielokrotnie podkreślał, że jego celem jest powrót do składu Nerazzurrich, ale ani jego występy na Wyspach, ani wcześniejsze we Włoszech nie dają podstaw do zmiany decyzji Antonio Conte, który uznał go za zbędne ogniwo w swojej maszynie. Trudno w tej sytuacji oczekiwać również, aby Anglicy wykupili kartę piłkarza, niezależnie od deklaracji agenta 24-latka, który jeszcze w połowie marca przekonywał wszystkich o szczęściu, które jego klient miał odnaleźć reprezentując Sroki. Sam zawodnik pogorszył w ostatnich dniach relacje z szefostwem atakując w wywiadzie dla SportBild decyzję Newcastle o obcięciu pensji zawodników.

- Kluby podeszły do ​​nas bez żadnych uzgodnień i zażądały 30%. Dwa dni później byliśmy już pod pręgierzem ligi. To przyszło znikąd, czułem się, jakby ktoś przystawił mi do głowy pistolet.

Po powrocie Austriak pozostanie w zawieszeniu do ponownego otwarcia okien transferowych. Przypomnijmy, że zawodnicy przebywający na wypożyczeniach mają na koniec czerwca powrócić do macierzystych klubów bez prawa udziału w rozgrywkach, które odbędą się z opóźnieniem. Jaka przyszłość czeka zatem Valentino Lazaro? Według turyńskiego Tuttosport może stać się częścią transakcji z udziałem Timo Wernera. Jeśli Inter będzie zmuszony zastąpić Lautaro Martineza, RB Lipsk ma otrzymać ofertę w postaci karty pomocnika i gotówki. Wszelkie tego rodzaju spekulacje należy traktować z dystansem, jednak jeśli pięciokrotny mistrz Austrii ma znów błyszczeć na boisku, to kierunek niemiecki może okazać się zbawienny dla jego kariery. Zapytany o RB Lipsk piłkarz poinformował, że miał już kontakty z tą drużyną.

- Nie jest tajemnicą, że poznałem Juliana Nagelsmanna i Markusa Krösche, zanim zostałem wypożyczony do Newcastle. Bardzo podoba mi się ich filozofia, w tamtym okresie zrezygnowałem z ciężkim sercem. Chciałem kiedyś zagrać w Anglii i Newcastle wyglądało bardzo dobrze. Kto wie, co stanie się w lecie. Nadal mam czteroletni kontrakt z Interem.

Źródło: sempreinter.com, sportwitness.co.uk, inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 7

inter00

inter00 3 maja 2020 | 17:14   

Nie wykupować Mosesa a Lazaro jak wróci to dać mu znowu szansę. Ten facet ma potencjał tylko musi dostać parę minut, to taka sama sytuacja jak z Cancelo lub z Dalbertem, który gdy dostał minuty w Fiorentinie, pokazuje że jest kocurem.

ImarhilHT

ImarhilHT 3 maja 2020 | 17:51   

Dalbert kocurem.


xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ronaldo

Ronaldo 3 maja 2020 | 20:10   

Lazaro niech idzie jak najdalej stąd.

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA 4 maja 2020 | 07:29   

Można mu pomóc... spakować mandżur.

ArturO888

ArturO888 4 maja 2020 | 08:35   

"Dać mu znowu szansę" - czy nie wypadało by najpierw zastanowić się nad tym, dlaczego on tych szans prawie nie dostawał? A no zapewne dlatego, że na treningach prezentował się równe beznadziejnie co podczas tych swoich "szans" na boisku. Zawodnik nie pokazał kompletnie nic, no chyba że oznaką wielkiego talentu jest to że potrafi biegać wzdłuż linii. Tacy zawodnicy nie nadają się nawet na ławkę, ponieważ klub który chce walczyć o najwyższe cele, a takim klubem jest Inter, musi mieć na ławce graczy którzy w momencie wejścia na boisko są w stanie poprawić jakość i dać impuls drużynie do lepszej gry. Niestety taki Lazaro wchodząc na boisko tą jakość jeszcze obniżał i wręcz osłabiał drużynę.

shakurspeare

shakurspeare 4 maja 2020 | 09:47   

Gówno dostał a nie szanse. Co lepiej ściągać kolejnych emerytów w stylu mosesa?

vnm

vnm 4 maja 2020 | 13:09   

Lubię tego Lazarro tak jak lubię Politano. Nie wiem czemu mu nie poszło u nas. Pamiętam mecz Polski z Austriakami jak Lazarro biegał po linii, wychodził do podań, pokazywał sie, dryblował, dorzucał piłki. Wtedy wyglądał dobrze i myślałem że faktycznie coś z niego będzie w Interze. Co wyszło z niego to wszyscy wiemy.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich