Zmiany w projektach stadionu

7 maja 2020 | 18:55 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

FC Internazionale Milano i AC Milan przedstawiły gminie Mediolan nowe projekty stadionu i terenów przyległych. Zostały w nich uwzględnione zmiany zgodnie z szesnastoma warunkami wskazanymi w listopadzie 2019 roku przez Urząd i Radę Miasta.

Nowe projekty opracowane przez Populus i Manica / Sportium przewidują, że nowy stadion będzie nowoczesny, o najwyższych standardach oraz z zachowaniem elementu obecnego Stadio Giuseppe Meazza. Wokół niego powstanie innowacyjna dzielnica sportu i rekreacji. Ponadto obszar zostanie wykorzystany w taki sposób, by nie zabrakło tam handlu detalicznego, sportu i rozrywki, które będą dostępne 365 dni w roku zarówno na powietrzu, jak i w zabudowie. Uwzględniają także obszar 106 000 metrów kwadratowych na tereny zielone. Nie zabraknie ścieżek rowerowych, siłowni, skateparku, muzeum sportu i boiska do piłki nożnej. Część usług sportowych będzie dostępna bezpłatnie. Ma być to innowacyjna dzielnica dla nowych pokoleń, przodująca względem niskiego oddziaływania na środowisko i jednocześnie o wysokiej trwałości i bezpieczeństwie.

FC Internazionale Milano i AC Milan uważają, że szczególnie ważne jest, by móc rozpocząć w Mediolanie projekt, którego dziełem będzie doskonałość międzynarodowa. To miejsce mimo ogromnych nakładów finansowych (miliard euro) ma wygenerować tysiące miejsc pracy i przywrócić świetność włoskiej piłki nożnej.

Poniżej przedstawiamy najnowsze koncepcje wykorzystania terenów dzielnicy San Siro.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

Dziarski

Dziarski 7 maja 2020 | 22:18   

jak będą chcieli choć jedną rampę od Meazza wyburzyć jadę tam i przykuwam się łańcuchem

excubitor

excubitor 8 maja 2020 | 17:14   

tylko potem nie płacz, że klubu nie stać na transfery i wysokie pensje, jak zarabia tyle co teraz z dnia meczowego.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich