Ambitne plany Interu i Milanu

8 maja 2020 | 09:27 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

W czwartek Inter i Milan złożyli w Urzędzie Miasta nowe projekty stadionu, uwzględniające wszelkie sugestie ze strony administracji. Kluby zakładają optymistyczny scenariusz, według którego obiekt ma być dostępny już w 2024 roku.

Wbrew trwającej pandemii Inter i Milan pozytywnie myślą w kontekście nowego stadionu, jak również zagospodarowania trenerów przyległych w dzielnicy San Siro. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że urzędnicy mogą nieco ostudzić rokowania klubów. Przypomnijmy, że procedura takiego przedsięwzięcia wymaga podejmowania ważnych decyzji, co musi zostać poprzedzone dokładną analizą. Wydaje się również, że w Lombardii mają teraz ważniejsze sprawy do realizacji, które są spowodowane epidemią koronawirusa.

Sama procedura ostatecznego zatwierdzenia wybranego projektu zajmie rok. Następnie trafi on do firmy budowlanej, która według przewidywań, powinna w 36 miesięcy postawić nowy obiekt. W związku z tym celem jest postawienie stadionu do 2024 roku. Obszar wokół niego powinien powstać w ciągu kolejnych dwóch lat (2026).

Plany są ambitne, ale zarówno Nerazzurri, jak i Rossoneri chcą dać miastu nowoczesny stadion z 60-65 tysiącami miejsc, który może natychmiast zwiększyć przychody oby klubów i mógłby być gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w Mediolanie, w 2026 roku. Inter i Milan wierzą w powodzenie tych założeń.

Źródło: LGDS

Polecane newsy

Komentarze: 3

Rahi

Rahi 8 maja 2020 | 09:41   

Mały i dzielony z milanem, nie tego bym chciał...

inter00

inter00 8 maja 2020 | 10:12   

Inter budując stadion z Milanem idzie im na rękę niesamowicie, prawda jest taka, że Milanu nie stać na nowy stadion i chcą się doczepić do inwestycji.

ImarhilHT

ImarhilHT 8 maja 2020 | 10:26   

Interu też nie stać na własny stadion, bo tak to byśmy sami go zbudowali. Nie mamy żadnego interesu budować go na siłę z Milanem. Po prostu nas samych na niego również nie stać. I z tego co pamiętam to my dołączyliśmy się do Milanu i prosiliśmy ich o zgodę o wspólny stadion


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich