Szef szkółki Racingu namawia Lautaro na Barcę

19 maja 2020 | 09:00 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery2 min. czytania

Jeden z byłych mentorów Lautaro Martineza z czasów jego gry w Argentynie, doradza zawodnikowi Interu by opuścił Mediolan i przeniósł się do Barcelony.

Adrian Ruben Fernandez jest prezydentem szkółki młodzieżowej Racingu Club i był istotnym człowiekiem na piłkarskiej drodze napastnika.

- On jest bardzo inteligentnym, skupionym i skromnym chłopakiem. Lautaro zawsze wiedział, że chce być profesjonalnym piłkarzem. Zrobił wszystko co jest możliwe, aby to osiągnąć i nigdy nie nie stracił tego z pola widzenia. Odrzucił ofertę Realu, po rozmowach z osobami kochającymi Racing. Powiedzieliśmy mu, by został z nami, zadebiutował w Racingu i spędził czas w naszej lidze. Szczęśliwie nas posłuchał i 31 października 2015 roku w wieku zaledwie 18 lat zadebiutował w Racingu, zmieniając jednego i jedynego Diego Milito.

- Prawda jest taka, że we Włoszech Lautaro pokazuje wszystko co myślimy, że może dać. Zaskoczył nas i zaskakuje każdego dnia, ponieważ wciąż się poprawia, mimo iż jest bardzo młody. Już teraz jawi ię jako kompletny napastnik i czysty egzekutor.

- On ma te same charakterystyki jak Aguero. Wierzę, że dokładnie się przygląda Aguero i będzie mieć równie udaną karierę. Mogę powiedzieć, że Lautaro lepiej gra głową i ma znacznie lepszą lewą nogę, ale musi to jeszcze udowodnić. Na szczęście może to zrobić.

- W Barcelonie pójdzie mu bardzo dobrze grając u boku Messiego. Lautaro byłby znakomitym następcą Luisa Suareza. To idealny następca, Barcelona pomogłaby mu jeszcze się rozwinąć jako piłkarz i człowiek. Powiedziałbym mu, by poszedł tam i grał z najlepszym piłkarzem świata, który wciąż ma tylko 32 lata i 3-4 sezony przed sobą. Być kolegą klubowym Messiego w Barcelonie wyciągnęłoby z niego to co najlepsze i pomogło być w perfekcyjnej harmonii również w Argentynie. Lautaro i Leo dobrze by się rozumieli na boisku - powiedział Argentyńczyk.

Źródło: football italia

Polecane newsy

Komentarze: 4

inter00

inter00

19 maja 2020 | 11:02

Właśnie, byłby znakomitym następcą a nie zmiennikiem, którym by był jeżeli poszedłby do nich w tym okienku. (edycja 2020.05.19 11:06 / inter00)

Ilfenomeno

Ilfenomeno

19 maja 2020 | 11:04

Mają jakiś procent od kolejnej sprzedaży, że taki specjalista z niego?

Ippon

Ippon

19 maja 2020 | 11:17

Tak, 10% od sprzedaży. A jak z wyszkoleniem to nie wiem.

shakurspeare

shakurspeare

20 maja 2020 | 22:48

Nawet jakby w umowie nie było to by dostali procent. Teoretycznie oczywiscie.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich