Spadafora: Powrót Serie A możliwy 13/20 czerwca

24 maja 2020 | 21:02 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Najbliższy czwartek ma okazać się decydujący w sprawie wznowienia ligowych rozgrywek na Półwyspie Apenińskim. Po spotkaniu ze wszystkimi zainteresowanymi podmiotami, włoski Rząd najprawdopodobniej da zielone światło dla dokończenia sezonu w Serie A w warunkach boiskowych.

Minister Sportu Vincenzo Spadafora potwierdził, że FIGC przedstawił już projekt protokołu medycznego, który miałby umożliwić organizację meczów domowych i wyjazdowych przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności. Teraz nad projektem pochyli się Techniczny Komitet Naukowy. Spadafora określił również datę możliwego powrotu do gry: 

- Pracujemy nad dwoma możliwymi terminami wznowienia rozgrywek: 13 lub 20 czerwca. Otrzymaliśmy już protokół medyczny, który jest bardzo podobny do tego poprzedzającego powrót do treningów. W czwartek zdecydujemy, czy i kiedy powróci Serie A.

Od jakiegoś czasu, we Włoszech można zaobserwować wyraźny spadek liczby nowych zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19. Najgorsza sytuacja nadal panuje w Lombardii, która zdecydowanie zawyża statystyki całego kraju.  

Źródło: Rai TG3

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich