Ausilio: Nie chcemy sprzedawać Lautaro

28 maja 2020 | 08:40 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery

Wczoraj wieczorem w rozmowie ze Sky Sport Italia, dyrektor Piero Ausilio skomentował sprawę Lautaro Martineza i pogłosek o jego odejściu do Barcelony.

- Rzeczywistość tej sytuacji jest taka, że jest tylko jeden sposób na pozyskanie go z Interu, czyli zapłacenie klauzuli. To jest klauzula, o której każdy wie, nie ma powodu by to ukrywać. To trudna klauzula, ponieważ ma pewne terminy i bardzo precyzyjne oczekiwania. Przede wszystkim klauzula wygasa w lipcu, więc nie trwa zbyt długo. To jedyny możliwy sposób, byśmy nie zobaczyli Lautaro w Interze w przyszłym sezonie. Nie rozmawiamy o Lautaro z nikim, ponieważ po prostu na nim polegamy, to ważna część klubu i nie zapominajmy, że ma wciąż dwa lata ważnego kontraktu. Nie mamy intencji sprzedawać naszych najlepszych graczy, ale raczej wzmocnić się na rynku.

- Wiele klubów się z nami kontaktowało, by rozmawiać o Lautaro. Podobnie jak Barcelona, wiedzą jakie są nasze intencje. Inter nie chce sprzedawać Lautaro Martineza. Jest klauzula i to jedyna opcja. Myślę, że to jasne - powiedział Włoch.

Dodajmy, że wspomniana klauzula wynosi 111 milionów euro i obowiązuje przez pierwsze dwa tygodnie czerwca dla klubów zagranicznych.

Źródło: sky sport italia

Polecane newsy

Komentarze: 3

2osiem

2osiem 28 maja 2020 | 13:48   

Taka wypowiedź zbiegająca się z informacjami o finalizacji transferu Icardiego, to próba zajęcia lepszego stanowiska przy stole negocjacyjnym z Barceloną. Finansowa pętla się poluźniła i już jest nieco więcej możliwości na wykonanie ruchu ;)

Cigd_PD08

Cigd_PD08 28 maja 2020 | 15:05   

Nikogo to nie interesuje ze panuje pandemia, wszyscy myślą ze cena pójdzie w dół ale jak jest wpisana klauzula wykupu za 111mln to trzeba to uszanować jak nie to nara.

Sylvvek

Sylvvek 28 maja 2020 | 19:12   

jak mamy dostać duża kase to ją weźmy a nie ciągle na jakieś ustępstwa idziemy i zawsze za dużo mniej sprzedajemy a nam z ceny nikt nie chce zejsc


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich