Branca: Nie trzyma się kogoś, kto chce odejść

30 maja 2020 | 20:03 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Marco Branca rozmawiał z Radio Punto Nuovo na temat ruchów transferowych Nerazzurrich i niezwykłej sytuacji we włoskiej piłce w związku z wygasającą pandemią. Były Dyrektor Sportowy Interu chętnie dzielił się swoimi przemyśleniami. 

Mauro Icardi na stałe w Paryżu?

- To są decyzje podejmowane w historycznym momencie. Podpisałem go z Sampdorii za 13 milionów euro plus 2 miliony dodatków. Widzę to (transfer do PSG - dop.red.) jako naturalną konsekwencję tego, co zrobiono w poprzednim sezonie.

Plotki transferowe o Lautaro Martinezie i Edisonie Cavanim

- Ważna jest wola głównego gracza, Lautaro. Jeśli chce zostać, wolałbym to ze sportowego punktu widzenia, ale nigdy nie jest dobrze trzymać zawodnika, który chciałby odejść. Cavani zawsze dobrze wypełniał swój obowiązek, nawet jeśli nie ma już 20 lat, to są oceny, które należy wykonać. Dopóki nie zobaczę podpisu, nie uwierzę w żadną umowę.

Czy gra za zamkniętymi drzwiami to wciąż piłka nożna?

- Zgadzam się, że to prawdziwa piłka nożna. Kiedy na szali są tytuły ligowe, jest profesjonalizm w obronie, zajęte pozycje na boisku i rzeczy do zrobienia, to musisz iść do przodu.

Napięty harmonogram i mecze co trzy dni

- To wcale nie jest miłe, jest wiele gier i nie będzie łatwo, szczególnie po długim postoju. Mogą wystąpić dodatkowe obrażenia, ale to jest dziwna sytuacja dla wszystkich. Kiedy masz tak samo jak pozostali, dobrze jest utrzymać koncentrację na wysokim poziomie.

Czy należy włączyć do rozgrywek piłkarzy z Primavery, aby odciążyć podstawowe jedenastki?

- Uważam, że często kiedy sprawy wydają się niekorzystne, nie jest aż tak źle. Alibi i wymówki nigdy nie były częścią mojej filozofii, poradziłbym sobie z tymi grami tylko z zaangażowaniem. Uważam, że w tym momencie historii, politycznie i praktycznie, ważne jest, aby pomyśleć o wznowieniu. Będziemy mieli czerwiec, aby zrozumieć, jaka będzie sytuacja z klinicznego punktu widzenia. Myślę, że to poważna próba. Musisz być sprytny, wiedzieć jak wszystko oceniać, obserwować co dzieje się w trakcie.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 31 maja 2020 | 10:48   

My jeszcze nie mamy takiej złej sytuacji, mamy zmienników na każda pozycje i będziemy mogli rotować. Gorzej maja biedniejsze zespoły, na nich gra co 3-4 dni odbije się najmocniej

Sylvvek

Sylvvek 31 maja 2020 | 11:22   

żydy maja szerszą kadre i równiejszych zawodników i my do tego musimy dążyć więc przydaloby się dobrze zainwestować te pieniądze


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich