David Alaba za drogi dla Interu

7 lipca 2020 | 23:36 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Transfery

Niemiecki Bild wyraźnie zaprzecza medialnym spekulacjom, jakoby David Alaba był bliski Interu Mediolan. Zdaniem dziennika 28-latek ma na stole bardziej lukratywne propozycje. 

Defensor nadal nie przedłużył umowy z Bayernem Monachium, choć jego obecny klub cały czas liczy na osiągnięcie porozumienia. Powodem przeciągających się negocjacji są wysokie oczekiwania finansowe Alaby. Austriak chce inkasować około 20 milionów euro za sezon. Taką gażę otrzymują najlepiej opłacani zawodnicy mistrzów Niemiec, z Robertem Lewandowskim na czele.

Co istotne, Bild twierdzi, iż obrońcę w swoich szeregach chętnie widziałyby takie ekipy jak Barcelona czy Real Madryt. Przyszłość Davida Alaby pozostaje póki co niejasna, natomiast sądząc po oczekiwaniach finansowych można jasno wysnuć tezę, iż jest to stawka znacznie przekraczająca możliwości Nerazzurrich. 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 7

kandziak

kandziak 7 lipca 2020 | 23:40   

Czy ta suma to brutto czy netto?? On teraz niby zarabia 6mln netto a sumy pojawiają się w brutto 11mln chce 15mln brutto

boxingdivision

boxingdivision 7 lipca 2020 | 23:48   

@kandziak - co do zasady zawsze mówi się o kwocie brutto, nawet domyślnie. W biznesie w wynagrodzeniach praktycznie nie operuje się kwotami netto, chyba że na fakturze = netto. Ma teraz 11 mln euro brutto, początkowo mówiło się o 15 mln euro brutto, teraz chce podobno 20 mln euro, brutto.

inter00

inter00 8 lipca 2020 | 00:12   

Jest dobry, ale jeżeli wycenia się na 20 mln to jest też chory na łeb

kandziak

kandziak 8 lipca 2020 | 00:34   

No właśnie 20mln brutto w Niemczech a we Włoszech to calkiem inne sumy netto i tutaj upatrują swoją szansę Marotta i Ausilio. W Niemczech płaci się 45% podatku we Włoszech 30% a teraz dzięki ustawie o nowych pracownikach którzy przyjeżdżają do pracy to czytałem że jednorazowo 100 000

excubitor

excubitor 8 lipca 2020 | 00:47   

inter00 - z tego jakieś 50% podatku

boxingdivision - nigdy nie przyglądałem się, jak od strony prawnej kwalifikuje się kontrakt piłkarza, ale zakładam, że nie jest to jakiś zwykły UoP (chociaż pierwszy link z googla mówi, że w Polsce jest spora dowolność). Ciekawy temat, ale nie potrafię znaleźć więcej informacji. Poza tym kwota brutto jest zupełnie bez sensu w porównaniu międzynarodowym, bo pewnie są różne progi podatkowe, a jak się uwzględni Decreto Crescita to robi się jeszcze większe zamieszanie w cyferkach.

Co nie zmienia faktu, że i tak nas nie stać. Dyszka brutto to pewnie max, którego lepiej na razie nie przekraczać.

dodo

dodo 8 lipca 2020 | 11:11   

Inter stać, albo raczej Suning, ale na pewno nie będzie robiony komin płacowy dla Alaby.

darren

darren 8 lipca 2020 | 12:03   

Świetny piłkarz, ale nie dla nas.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich