Lombardia chce otwarcia stadionów

27 sierpnia 2020 | 13:11 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Pojawiły się pogłoski, że ​​władze regionu Lombardii pracują nad umożliwieniem otwarcia stadionów z 25-procentową pojemnością w pierwszej rundzie nowego sezonu Serie A.

Według Sportitalia, gubernator Lombardii Attilio Fontana rozważa nadzwyczajne orzeczenie, które pozwoliłoby im ponownie otworzyć stadiony.

W przypadku Giuseppe Meazza, na którym odbywają się mecze u siebie Interu i Milanu, oznaczałoby to około 21 000 widzów.

Jeśli rząd tego nie zawetuje, posiadacze biletów okresowych powinni zostać wpuszczeni przynajmniej na Stadio Giuseppe Meazza i Gewiss Stadium w Bergamo na otwarcie rundy Serie A.

Biorąc pod uwagę, że Lombardia była epicentrum pandemii COVID-19 we Włoszech, otwarcie tutejszych stadionów byłoby sygnałem dla innych regionów, że nadszedł czas, aby ponownie zacząć osobiście doświadczać piłki nożnej.

Włochy otworzyły już kina i teatry z zachowaniem dystansu społecznego, więc stadion - znajdujący się na świeżym powietrzu - powinien teoretycznie pozwolić na bezpieczną obecność jeszcze większej liczby osób.

Napoli już sprzedało bilety na przedsezonowe treningi i mecze towarzyskie, pokazując, jak dystans społeczny może wyglądać na trybunach.

Źródło: football italia

Polecane newsy

Komentarze: 5

Huragan1410

Huragan1410 27 sierpnia 2020 | 13:12   

Otarcia? Pomyliłeś tez artykuł z Vidalem halo obudz sie :)

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 27 sierpnia 2020 | 13:17   

thx

KawaOpole

KawaOpole 27 sierpnia 2020 | 13:52   

Paradoksalnie okaże się że stadiony w Itali, stare, bez dachów będą bezpieczniejsze dla kibiców niż nowoczesne na wyspach czy w Niemczech a stadion Napoli to już wogole

inter00

inter00 27 sierpnia 2020 | 14:43   

Ja to już dawno bym tak zrobił, przy wpuszczaniu 25% pojemności stadionu można usadzić wszystkich w takiej odległości żeby na spokojnie przepisy były przestrzegane

Ilfenomeno

Ilfenomeno 27 sierpnia 2020 | 18:52   

Posadzić kibiców to jedno ale wejść i wyjść jakoś tez muszą a wątpię by grzecznie się ustawili pokolei w odpowiednim dystansie.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich