Fantacalcio z Intermediolan.com

13 września 2020 | 21:15 Redaktor: Michał Salamucha Kategoria:Informacje serwisu

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon Serie A. W związku z tym mamy dla was ciekawą atrakcję. Ruszamy z redakcyjną ligą w bardzo popularnym we Włoszech Fantacalcio. Jeśli chcecie wspólnie rywalizować z innymi kibicami Interu oraz członkami redakcji, dobrze się przy tym bawić i dyskutować na temat naszej ukochanej Serie A, to gorąco zapraszamy do udziału w grze!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w zabawie?

Wszystko jest banalnie proste. Należy założyć konto na tej stronie (dostępna jest także aplikacja mobilna pod tym linkiem), można zalogować się przez Facebooka, Google lub po prostu stworzyć konto za pomocą adresu e-mail. Po wypełnieniu wszystkich pól, wybraniu swojej ulubionej drużyny oraz nazwaniu swojej ekipy, mamy do wyboru w jakiej lidze, chcemy wziąć udział – Serie A lub Premier League. My oczywiście wybieramy Serie A. Po wszystkim, możemy przejść do wyboru naszych piłkarzy.

Fantacalcio –  czym się to je?

Zasady gry również nie są skomplikowane. Do dyspozycji mamy 180 kredytów, za które kupujemy 15 piłkarzy (dwóch bramkarzy, pięciu obrońców, pięciu pomocników oraz trzech napastników) i trenera. Co ważne, w zespole nie można mieć więcej niż trzech piłkarzy z jednego klubu. Po zakupie piłkarzy, możemy ustawić formację. W momencie, kiedy mamy już cały skład oraz ustawiliśmy formację, pozostaje nam czekać na pierwszą kolejkę Serie A. Za co dostajemy punkty i na czym to wszystko polega? Punkty otrzymujemy za piłkarzy na podstawie ich występów w świecie rzeczywistym. W tej wersji punktacja jest bardziej rozbudowana niż w lepiej znanym w Polsce Fantasy Premier League. Tutaj brane jest pod uwagę wiele czynników – gole, asysty, udane dryblingi, liczba podań, celność podań, wygrane pojedynki, udane odbiory, udane interwencje, czyste konto i wiele innych mniejszych zależnych. Na tym jednak nie koniec. Należy pamiętać o kilku innych rzeczach. Podczas ustalania składu wybieramy także naszego kapitana, którego punkty liczone są podwójnie (dla przykładu, Romelu Lukaku za występ w meczu z Hellasem otrzymuje 20 punktów, ale gdy mamy go na kapitanie, zgarniamy 40 punktów). Warto także zaznaczyć, że nie otrzymujemy punktów za piłkarzy z ławki rezerwowych. Co w momencie, gdy uważamy, że nasz skład nie jest do końca silny i chcemy przeprowadzić transfery? Przed rozpoczęciem sezonu wszystkie transfery są darmowe. Później za każdą roszadę, którą będziemy chcieli przeprowadzić, musimy zapłacić punktami, które zdobywamy podczas trwania kolejek. Do dyspozycji mamy także dwa jednorazowe bonusy – Dzika Karta (wszystkie transfery, które przeprowadzamy są darmowe) oraz Bench Boost (otrzymujemy punkty także za piłkarzy z ławki rezerwowych). Do kiedy trwa deadline zatwierdzenia naszej wyjściowej jedenastki i kiedy można zmieniać piłkarzy z ławki? Skład należy zatwierdzić do startu kolejki, a w trakcie jej trwania możemy zmieniać piłkarzy z ławki przed rozpoczęciem kolejnej tury spotkań (pierwsza tura spotkań – piątek, druga – sobota, trzecia – niedziela). W czasie trwania meczów nie można przeprowadzać żadnych zmian.

Kod do ligi - B7FBDEF0
Nazwa ligi – Intermediolan.com

Aby dołączyć do ligi należy w zakładce Leagues/Campionati (zależy, czy używacie wersji włoskiej lub angielskiej) i kliknąć Join/Unisciti i wkleić podany wyżej kod.

Gorąco zapraszamy do chwalenia się swoimi składami, dyskusji i udziału w zabawie. Dla trójki najlepszych trenerów przewidziane będą nagrody! W razie jakichkolwiek pytań lub problemów, piszcie do nas na Facebooku lub w komentarzach pod tym newsem.

Źródło: inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 6

Maciej Pawul

Maciej Pawul 14 września 2020 | 06:49   

Może i ja się pobawię?

Drakon

Drakon 14 września 2020 | 08:56   

Moglibyscie jednak wybrac inny serwis, biorac pod uwage ze nie kazdy tutaj mowi po wlosku... :v

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 14 września 2020 | 09:39   

Wersja mobilna dostępna jest też w języku angielskim.

cappyu

cappyu 14 września 2020 | 12:24   

Czy ktoś jeszcze ma problem z rejestracją? Po zaakceptowaniu regulaminu nie da się przejść dalej...

Ippon

Ippon 14 września 2020 | 13:42   

@cappyu
Również mam ten problem.

Michał Salamucha

Michał Salamucha 16 września 2020 | 16:22   

Możliwe, że nie wypełniliście wszystkich pól.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich