Pierwsi kibice wracają na trybuny (akt.)

19 września 2020 | 22:27 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

W Italii nastąpił przełom w kwestii obecności kibiców na trybunach. Pomimo stanowczego rządowego "nie", region Emilia-Romagna otwiera trybuny mocą własnego, regionalnego prawa. Na razie na sektory wejdzie maksymalnie 1000 osób.

W Serie A występują dwie drużyny reprezentujące prowinicję Emilia-Romana - Parma oraz Sassuolo. Zdaniem gazzetta.it, już jutro tifosi lokalnych ekip będą mogli zasiąść na trybunach Stadio Ennio Tardini oraz Mapei Stadium. W obu przypadkach ograniczenie wynosi 1000 osób. Co więcej, w prowincji tej władze otworzą także sektory dla fanów motoryzacji, którzy będą mogli obejrzeć zmagania na torze GP Imola Formula 1. 

Zdaniem włoskich mediów, kolejne spotkanie przedstawicieli włoskiego rządu, w kwestii wpuszczania widzów na trybuny odbędzie się po 29 września. 

Akt. (00:47): Zmiany przyszły szybciej, niż myśleliśmy. Włoski rząd zaakceptował pomysł wpuszczania 1000 kibiców na mecz, co oznacza iż najbliższe spotkania Serie A odbędą się z udziałem pierwszych widzów. Oczywiście nadal obowiązywać będzie reżim sanitarny. Na pewno jest to krok w stronę przywrócenia normalności na trybunach. 

Źródło: gazzetta.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 20 września 2020 | 11:49   

Niby 1000 osób to mało, ale zawsze coś. Liczę że jak wszystko będzie dobrze to otworzą trybuny dla 50% osób.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich