Conte: Jesteśmy gotowi

26 września 2020 | 09:10 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Na przedmeczowej konferencji Antonio Conte zapewniał, że krótki okres przygotowawczy wystarczył, aby zespół odpowiednio przygotował się do startu nowej kampanii. Szkoleniowiec mówił także o nowych twarzach w drużynie i swoich relacjach z włodarzami.

- Pracowaliśmy bardzo dobrze i jestem zadowolony z tych trzech tygodni przygotowań. Byliśmy jednymi z ostatnich, którzy zakończyli poprzedni sezon, lecz jestem zadowolony z nastawienia i motywacji moich piłkarzy. Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia sezonu. Mistrzostwa będą z pewnością trudne pod wieloma względami. Wszyscy mamy nadzieję, że możemy się poprawić. Nasze ambicje muszą potwierdzać wiarygodność, którą zbudowaliśmy w zeszłym roku, w kraju i za granicą, gdzie dotarliśmy do finału Ligi Europy. Zawsze staramy się dawać z siebie wszystko.

- Mówiąc o doświadczeniu, Vidal i Kolarov to gracze, którzy mogą nam pomóc. Hakimi ma dopiero 21 lat i zaczyna swoją wielką karierę. Jesteśmy całkowicie zgodni z klubem. Dokonaliśmy ocen i wybraliśmy strategię, mając na uwadze zdanie właścicieli i sytuację, która dotyka wszystkie kluby. Jak powiedział już Marotta, staramy się wykorzystywać okazje.

- Pracujemy w całkowitej harmonii i pragniemy utrwalić swoją wiarygodność. W poprzednim sezonie Inter zdobył 82 punkt w rozgrywkach Serie A. To powinno dodać nam sił i odwagi. Musimy zrozumieć, że obrana droga jest tą właściwą. Podczas tej podróży stajemy w obliczu konkretnych sytuacji, takich jak pandemia.

- Nie mówiłbym o nieporozumieniach z zarządem. To było raczej porównanie poglądów, czasem różnych, ale myślę, że wszystkie dobre rodziny powinny potrafić przedstawiać swoje racje. Nasze relacje zawsze były uczciwe i lojalne, więc jestem spokojny i pragnę kontynuować to, co wychodzi mi najlepiej, a więc pracę z zawodnikami.

- Jesteśmy gotowi do startu nowego sezonu, chociaż mamy świadomość, że będzie on trudniejszy od poprzedniego. Jesteśmy gotowi!

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

superofca

superofca 26 września 2020 | 13:24   

Dupa nasmarowana cebulą?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich