Suarez: Suning interesuje biznes, nie sukcesy

17 października 2020 | 10:17 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Były pomocnik Interu spędził w barwach Nerazzurrich wiele lat jako piłkarz, później pełnił również funkcję w zarządzie Interu. Z perspektywy swojego doświadczenia zdecydował się dość surowo ocenić obecnych właścicieli i skład Antonio Conte.

Suning jako właściciel Interu

- W tym chińskim Interze nie znam nikogo oprócz pracowników, którzy są tam od wielu lat. Nie wiem, czy ktoś zapomina, że ​​nie tylko grałem dla Interu przez dziewięć lat i wygrałem dwa Puchary Europy, ale potem przez ponad 15 lat pracowałem z Massimo, synem Angelo Morattiego, który zatrudnił mnie jako gracza. Ci panowie kupili klub nie po to, żeby znowu uczynić ich wielkimi, ale żeby robić interesy. Nie interesuje ich nic innego. Zmienili nawet nazwę Pinetina i teraz nazywają ją Suning, a imię Morattiego jest ledwo widoczne. Ci, którzy byli tam przed Chińczykami, robili już interesy i chcieli tego samego. Nie mają kultury piłkarskiej, nie znają piłki nożnej, tylko pieniądze.

Odwiedziny na Stadio Meazza

- Czy jeżdżę na San Siro? Prawie nigdy, oprócz faktu, że jestem komentatorem w Hiszpanii, czasami mnie tam wysyłają. Nie mam przepustki, podobnie jak wszyscy moi byli koledzy z drużyny, ale jeśli chcę kiedyś pojechać, mogę zadzwonić i poprosić o bilet. Myślę, że bym go dostał. Wiem do kogo zadzwonić. To jest kolejny Inter, a nie „Grande Inter”, jak nazywano nasz.

Obecny skład

- Inter to mój zespół i widzę, że z Conte w tym roku są trochę lepsi. Można coś zrobić w lidze, sądzę, że nawet jeśli słabo zaczynają, Juve nie jest już tak silne jak w innych latach. Lukaku i Lautaro strzelają z dużą łatwością, ale Interowi brakuje lidera w pomocy. Potrzebują kogoś, kto dowodzi grą. Chcieli kupić Kante, ale Kante jest "retrieverem" piłek. Czy rozumiesz, co mam na myśli? Wygrał mistrzostwa świata, ale wykonując tam tę rolę, tylko odzyskiwał piłkę. Nie kupili go, ponieważ Chelsea nie chciała go sprzedać.

- Z tego powodu powinno się pozwolić grać Eriksenowi. Duńczyk jest świetnym graczem, nawet jeśli wydaje mi się, że chłopakowi brakuje trochę charakteru, ale z pewnością mając 15 lub 20 minut na mecz, nie może nic zrobić. Musi rozgrywać kolejne mecze.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 8

inter00

inter00 17 października 2020 | 10:27   

W większości podzielam opinie, jednak nie uważam że Suning interesują pieniądze kosztem sukcesów. Uważam że Suning interesuje jak najszybsze osiągniecie sukcesu i wykorzystanie go marketingowo żeby zdobyć pieniądze

matteo

matteo 17 października 2020 | 10:42   

Czytając jego wypowiedzi mam wrażenie że jest to stary zgorzkniały dziadek, który jest zwiedzony że nie żyje się przeszłością i nie wspomina się o wielkich sukcesach które były x lat temu. Ale co do zawodników ma racje.

Darkos

Darkos 17 października 2020 | 12:35   

Wiadomo że dla chwały klubu tego nie robią, tylko dla pieniędzy. Ale wyciągnęli nas z takiego bagna i pchnęli na salony, że słowa tego pana brzmią własnie jak lament starego człowieka, który żałuje że przeszłość nie wróci.

wróbel1908

wróbel1908 17 października 2020 | 13:05   

Widzę szacunek do legendy jest :D

domi

domi 17 października 2020 | 14:00   

Skoro największe pieniądze (biznes w ujęciu Hiszpana) są skutkiem właśnie sukcesów, to teza Suareza jest błędna. Inną sprawą jest uhonorowanie legend, co powinno mieć miejsce. Chińczycy takich sentymentów nie mają, bo rzeczywiście patrzą do przodu. Wyobrażacie sobie Massimo, który stworzyłby projekt np. Inter Media House, rozkręcającą tak ważną w obecnych czasach obecność w sieci? To właśnie z Morattim nie byłoby już sukcesów.

wróbel1908

wróbel1908 17 października 2020 | 15:17   

Suning wykonuje świetną robotę i wcześniej czy później będą sukcesy. A że Suarez uważa inaczej cóż ma do tego prawo zwłaszcza jako legenda i ja nie zamierzam go krytykować

Vancore

Vancore 17 października 2020 | 23:48   

ja pierdole co za boomer, chcesz maly rodzinny biznesik zamiast klubu walczacego o najwyzsze cele to sobie kibicuj jakiemus udine czy innemu szitowi bez ambicji, za kazdym wielkim klubem stoja wielkie korporacje albo hajsy z ropy tyle lat przezyles a pojmowanie swiata jak 12 latek

Casper

Casper 18 października 2020 | 02:06   

Vancore jesteś imbecylem. Pan Suarez to legenda klubu jak nas wszystkich jeszcze na świecie nie było to on wygrywał trofea z Interem. Możesz się z nim nie zgadzać, ale okaz szacunek


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich